A Bithumb megtiltja a dolgozóinak, hogy kriptókkal kereskedjenek

A Bithumb megtiltja az alkalmazottainak, hogy kriptovalutával kereskedjenek a platformon.

Miután nemrég bevezette a személyzettel kapcsolatos kereskedési korlátozásokat a Bithumb kriptotőzsde, hamarosan teljesen megtiltja alkalmazottainak azt, hogy kriptokereskedelmet folytassanak a platformján.

A Bithumb, az egyik legnagyobb dél-koreai kriptopénz tőzsde egy pénteki hivatalos bejelentése szerint a jövő hónaptól teljesen megtiltja az alkalmazottainak, hogy kriptót vásároljanak vagy adjanak el Bithumb fiókkal.

A korlátozás célja a belső szabályozások megerősítése és a tranzakciók átláthatóságának javítása a kriptotőzsdén, közölte a vállalat. Az intézkedés részeként a munkatársak már a múlt hónapban írásbeli nyilatkozatot kaptak a lehívásokkal kapcsolatban. Emellett a tőzsde egy állandó felügyeleti rendszert fog bevezetni, beleértve az önellenőrzéseket és egy belső jelentési rendszert is – jegyzi meg a közlemény.

A legújabb kezdeményezés egy sor kapcsolódó személyzeti korlátozást követ a Bithumb tőzsdén, többek között a munkaidőben történő kereskedés tilalmát. A Bithumb megjegyezte, hogy a vállalat már évekkel ezelőtt is számos, a személyzettel kapcsolatos intézkedést vezetett be az adatszivárgások, a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok és a piaci manipuláció megelőzése érdekében.

A cég bejelentésére akkor került sor, amikor Dél-Korea tovább szigorítja a helyi kripto vállalkozások szabályozására vonatkozó álláspontját, növelve az országban működő kriptotőzsdék ellenőrzését és legális működését.

A dél-koreai kormány 2021 szeptemberéig adott haladékot a kriptotőzsdéknek arra, hogy regisztráljanak a helyi pénzügyi hatóságoknál. Márciusban az FSC módosította a pénzügyi jelentési szabályait, előírva a váltóknak azt, hogy rendszeresen tranzakciós jelentéseket nyújtsanak be a pénzügyi hírszerző egységnek, valamint hozzanak létre valódi névre szóló számlákat koreai bankoknál.

Helyi jelentések szerint a kisebb dél-koreai tőzsdék azt fontolgatják, hogy beperlik a kormányt, mivel az állítólag nem vállalja a felelősséget a túlzott szabályozási nyomásért.