A Bitcoin ciklus 5 fázisa – mikor, mire kell figyelni
A BTC felezéséig körülbelül négy hónap van hátra, és már most látszik, hogy kezdenek felpörögni az események. Nézzük meg mi mozgatja a Bitcoin BTC Price árfolyamot rövidtávon és hosszútávon.
A hét legfontosabb kriptovaluta hírei egy helyen
A Ledger hardvertárca tulajdonosai egy pillanatra igencsak megijedhettek, amikor kiderült, súlyos sérülékenységi hibát találtak az egyik cég által fenntartott kódbázisban. A cég mindössze 40 perc alatt elhárította a rosszindulatú kódot rejtő fájt az amúgy rengeteg DeFi alkalmazásában használt konnektor könyvtárából.
Vagyoni kár – elvileg – nem történt, de ismét emlékeztetünk mindenkit, hogy mindig ellenőrizzük, hogy a Ledger tárcán megjelenő információ megegyezik a gépen megjelenő adattal, amikor egy tranzakciót aláírunk. A jelenlegi esetben ugyanis a csaló úgy tudott volna hozzáférni a tárcán tárolt kripto eszközökhöz, hogy mi magunk írjuk alá a kimenő utalást a csaló számlájára – miközben az adatok a gépen és a tárcán nem egyeznek meg.
A BONK, a Solana új mémcoinjának az árfolyama 40%-kal emelkedett, miután a Coinbase kriptotőzsde bejelentette, hogy listázni szeretné a tokent. A Dogecoin és a Shiba Inu után ez lesz így a harmadik legnagyobb mémcoin a Coinbase platformon. Az árfolyam emelkedés segíti a Solana telefonok értékesítését is, ami a közelgő airdrop miatt már lassan kifizeti önmagát.
A január 19-én becsődölt Gemini platfrorm reorganizációs tervet nyújtott be a csődbírósághoz, amely felvázolja az Earn-felhasználók kifizetésére vonatkozó javaslatot. A leírtak szerint az ügyfelek elveszett kriptoeszközeik mindössze 61%-át kapnák vissza. Nem nagy meglepetés, hogy a közlemény óriási felháborodást váltott ki a felhasználókból.
Az oroszországi kriptobányászok jövőre speciális jogszabályban részesülhetnek. Ez lehetővé tenné, hogy a kibányászott kriptovalutákat hagyományos exporttermékként tartsák számon (pont úgy, mint például a gázt is). Ivan Chebeskov pénzügyminiszter-helyettes a digitális pénzügyek jövőjéről szóló kerekasztal-beszélgetésen beszélt a tervekről az RBC helyi kiadása szerint.
Stabilan tartja magát a Bitcoin profit realizálás után is
Múlt hét végére 18 hónapos csúcsot sikerült megugrania a bitcoin árfolyamának. A vásárlók megjelenésének köszönhetően másfél év után először láthattuk a BTC árát a grafikonon 44 000 dollár fölött, a lokális csúcs pedig 44 700 dollárnál tetőzött. Bár mindenképpen figyelemre méltó volt a növekedés, a láncon belüli adatok azt sugallták, hogy az emelkedés üteme nem volt fenntartható. Az árfolyam emelkedést a befektetők kihasználták rendesen, megérkezett a várva várt profit realizás pillanata. Ennek megfelelően a BTC árfolyama lejtmenetbe került és hétfőn 41 000 dollár alá, kedden pedig már 40 200 dolláros heti mélypontra zuhant.
A 10%-os esés után azonban megérkeztek a vevők a piacra és fokozatosan felfelé tolták az árfolyamot.
A Federal Reserve csütörtökön úgy döntött, hogy fenntartja az irányadó kamatlábat, ezzel meghosszabbítva az elmúlt három ülésen már felmutatott stabilizációs tendenciát. A Bitcoin közel 5%-os emelkedéssel fogadta a hírt, és ezzel ismét megközelítette a 43 ezer dolláros árfolyam szintet. Miközben a FED elkötelezett a kamatlábak szinten tartása mellett a piacokon visszatért az optimizmus és a vásárlási kedv a kockázatosabb eszközök iránt. Mindez pedig hozzájárult a bitcoin héten tapasztalt lendületes emelkedéséhez.
Visszatértek a bálnák a BTC vásárláshoz
A kereskedési könyvek friss adatait elemezve egy népszerű kereskedő, Skew a növekvő érdeklődésre hívta fel a figyelmet, amely jelenleg 41 000 dollárnál húzódik. Innen kezdve érdekes lesz az ajánlattétel mélységének vizsgálata, melynek a legalja, most 41 000 dollár körül van. Az aktív kínálat 44 000 dollár körül jelentkezik, a 41 ezer pedig a támaszt adja ehhez a szinthez.
A további elemzések pedig rávilágítanak, hogy az EMA-k azaz az exponenciális mozgóátlagok hasonló szinteket emelnek ki.
A kereskedők a távolabbról nézett idősíkokon jól láthatóan folyamatosan küzdenek a kulcsfontosságú heti szint visszaállításáért.
Ez a szint a 0,5-ös Fibonacci-visszakövetési vonalnál, 42 500 dollár közelében jelenik meg. Ez egyike azon számos kulcsfontosságú akadálynak, amelyet le kell küzdeni a Bitcoinnak, hogy a 69 000 dolláros minden idők csúcsára ismét felérjen.
Az likviditási mutatók jelzik már, hogy a nagy volumenű kereskedők fokozták a vásárlási aktivitást.
A Mega Bálnák elkezdtek vásárolni 40 ezer dollár felett is a BTC/USDT likviditási hőtérkép alapján. Ez pedig mindenképpen azt mutatja, van még erő a jelenlegi trendben.
A Bitcoin felezés 5 fázisa
Rekt Capital a Twitteren (X-en) foglalta össze, milyen fázisokon megy keresztül a Bitcoin a felezési esemény előtt és után. A korábbi tapasztalatok alapján pedig következtethetünk a BTC árfolyam jövőbeli alakulására – ha minden úgy alakul mint régebben.
A Bitcoin felezése vitathatatlanul a kriptovaluta piac legfontosabb eseménye, amely nagyjából négyévente, pontosabban 210 000 blokkonként történik. Célja, hogy csökkentse az új BTC kibocsátásának sebességét, Ezzel pedig lényegében csökkenti az előre beprogramozott inflációs rátát, és biztosítja, hogy a Bitcoin bányászata még sok évig folytatódjon, annak ellenére, hogy a teljes kínálat több mint 90%-át már kibányászták.
A következő ilyen eseményre a tervek szerint 2024 április elején kerül sor. Tekintettel arra, hogy az eszköz az előző három felezés előtt, alatt és után is vad árfolyam mozgáson ment keresztül, a kriptoelemzők elkezdtek találgatni, hogy mi fog történni a következő évben.
Bitcoin felezés előtti időszak
Körülbelül 4,5 hónap van hátra a Bitcoin felezéséig, 2024 áprilisáig. Korábban az ebben az időszakban előforduló mélyebb visszaesések általában fantasztikus befektetési megtérülést generálnak a befektetők számára a felezést követő néhány hónapban.
Bitcoin felezés előtti árfolyamemelkedés
Körülbelül 60 nappal a felezés előtt hirtelen kitör az oldalazásból a bitcoin árfolyama. A felezésre számítva a befektetők bevásárolják magukat a hype időszakában annak érdekében, hogy a felezés megtörténtekor – a hírre reagálva – eladják a Bitcoinjaikat. Ha áprilisában várható a BTC felezés, akkor a február végétől, március elejétől lehet várni a megnövekedett volatilitást és kereskedési kedvet.
Bitcoin felezéskori visszakövetés
A felezési eseményhez egyre közeledve megtörténik általában a trend kifulladása. Ekkor az árfolyam visszakövet és veszít értékéből. 2016-ban ez a felezés előtti árfolyamhoz képest -38% volt, 2020-ban -20% volt.
Ez a felezés körül kialakuló visszakövetés arra készteti a befektetőket, hogy megkérdőjelezzék, hogy a felezés végül is egy bullish vagy bearish katalizátor-e az ár tekintetében.
Újrafelhalmozás
A felezés előtti visszakövetést jellemzően több hónapos újrafelhalmozás követi. Sok befektető küzd ebben a szakaszban az unalommal. A türelmetlenség és a csalódottság miatt sokan megválnak idő előtt a Bitcoinjaiktól, mivel úgy vélik a BTC befektetés még sem hozott jelentős eredményeket a felezést követően.
Parabolikus emelkedés
Miután a Bitcoin kitör az újrafelhalmozási területből, átlép a parabolikus emelkedő trendbe. Ebben a fázisban jelenik meg a Bitcoin felgyorsult növekedése és itt jelennek meg az új, mindenkori csúcsok is.
A fentiek alapján tehát jól látszik, hogy többféle stratégiával is meg lehet közelíteni az előttünk álló időszakot.