A Bitcoin bányászok a mostani alacsonyabb árfolyam mellett is még 20%-os profitot érnek el
A Bitcoin bányászok üzemeltetési költsége jelenleg 34 000 dollár árfolyam mellett még megtérül. A tranzakciós díjakkal együtt is számítva a bányászoknak mindaddig nem kell aggódniuk a profitjuk miatt, amíg a BTC árfolyama 40 000 dollár felett jár.
A jelenlegi árfolyam ellenére a Bitcoin bányászati szektor most nagyobb mint valaha bármikor is volt. A statisztikai adatok azt mutatják, hogy nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy most egy tömeges bányász kivonulás bekövetkezhetne.
Amint azt a népszerű Twitter felhasználó @venturefounder január 14-én megjegyezte, a BTC/USD kereskedési pár még 42 000 dolláron is mintegy 20%-kal magasabban van a bányászok önköltségi áránál.
The worst dumps #Bitcoin ever had were due to miners capitulation (Dec 2018, Mar 2020), when #BTC fell below production costs, it is at risk for miner capitulation
BTC was at risk for miner capitulation at $30k in May. The current production cost is $34k, 20% below current price pic.twitter.com/t0UBrgVpZi
— venturefoundΞr (@venturefounder) January 14, 2022
Nem kell félni a bányász kapitulációtól
Annak ellenére, hogy jelenleg a Bitcoin árfolyama mintegy 27 000 dollárral van lejjebb a mindenkori árfolyamcsúcstól, a bányászok számára a BTC csábítóbb, mint valaha bármikor is volt. A múlt héten a hashráta, azaz bányászatra fordított teljes feldolgozási teljesítmény becsült értéke új történelmi csúcsot ért el.
Az aggódók, akik úgy vélték, hogy a Bitcoin esése eladásra kényszerítheti a bányászokat, újabb biztosítékot kaptak a statisztikai adatokon keresztül ennek ellenkezőjére. Ezek az adatok azt mutatják, hogy a BTC/USD árfolyamnak milyen árfolyamsávban kell mozognia ahhoz, hogy a bányászok működése még mindig nyereséges legyen.
A bányászat üzemeltetési költségekre hivatkozva venturefounder elárulta, hogy a nyereségességi határ jelenleg 34 000 dolláros szintnél van. „A Bitcoin eddigi legnagyobb eladási hullámai a bányászok kapitulációjának voltak következményei 2018. decemberében és 2020. márciusában. Ekkor a BTC árfolyama a bányászok termelési költségei alá esett,” – tette hozzá kommentárjában.
„A BTC tavaly májusban 30 ezer dolláros árfolyamnál veszélyben volt, és nagyban ki volt téve a bányászok kapitulációjának. A jelenlegi bányászati üzemeltetési költség 34 ezer dollár körül alakul, ami még mindig 20%-kal a jelenlegi árfolyam alatt van„. Ebből kifolyólag a bányászok számára most nincs ok a tömeges eladásra köszönhetően a még mindig elég magas profitrátának valamint a pozitív jövőbeli kilátásoknak.
A bányászok valóban a tárcájukkal szavaznak. Az eladás helyett a bányászok alacsonyabb árfolyamon is tömegesen halmoztak fel Bitcoint ebben a hónapban és a múlt hónapban. Sokkal több Bitcoin tartottak meg maguknak, mint az árfolyamcsúcsok idején. Ez egyrészt az egészséges pénzügyi egyensúlyról, másrészt a jövőre vonatkozó elkötelezettségükről tanúskodik. Egyelőre a horizonton megjelenő gazdasági nehézségektől való félelem sem nyomasztja a bányászati ágazatot.
A jövőre nézve az elemzők a legrosszabb forgatókönyvek alapján sem becsülnek 30 000 dollárnál alacsonyabb árat a Bitcoinnak.