Michael Saylor: „Csak egy nemzet birtokolhatja a Bitcoin 20%-át, és ez az USA lesz”

Michael Saylor arra figyelmeztette Washingtont, hogy ha az Egyesült Államok nem lép gyorsan, lemaradhat az évszázad legnagyobb pénzügyi hatalomváltásáról.

A CPAC 2025 konferencián Michael Saylor, a Strategy (korábban MicroStrategy) feje elmondta, hogy az Egyesült Államoknak egyedülálló lehetősége van arra, hogy a Bitcoin BTC Price BTC Price teljes kínálatának 20%-át birtokolja – de csak akkor, ha most cselekszik.

„Az USA így a hálózat 20%-át birtokolhatná… A dollár megerősödne, a nemzet gazdagodna, és 50-80 billió dollárnyi hasznot termelhetnénk az Egyesült Államoknak” – mondta az üzletember. Saylor egyébként nem köntörfalazott, leszögezte, hogy a Bitcoin-dominanciáért folyó versenyfutás megkezdődött, és szerinte csak egy országnak van helye az élen.

A Strategy feje történelmi területszerzéshez hasonlította a Bitcoint

Saylor a Bitcoin stratégiai értékét az USA történelmének néhány legnagyobb területszerzéséhez hasonlította. „Ez a nemzet Louisiana megvásárlása miatt vált naggyá” – mondta, utalva arra az 1803-as üzletre, amely során az Egyesült Államok a jelenlegi területének egyharmadát vásárolta meg Franciaországtól – ma már zsebpénznek tűnő összegért.

„Aztán megvettük Texast és Kaliforniát Mexikótól. Aztán Alaszkát Oroszországtól 7,2 millió dollárért. Akkoriban úgy hívták, hogy „Seward bolondsága”. Azonban Alaszka később billiárdos gazdasági értéket termelt. Amit most látunk, az ugyanez a történet, csak a kibertérben” – utalt a Strategy feje a Bitcoinra, hozzátéve, hogy az USA-nak meg kell előznie a rivális nemzeteket:

„Az összes kínai, orosz és európai pénz a kibertérbe áramlik. A 21. századi gazdaság a digitális tulajdonra fog épülni, és ennek a Bitcoin az alapja.”

Az üzletember szerint Amerika pénzügyi dominanciája attól függ, hogy elegendő Bitcoin-tartalékot halmoz-e fel más globális hatalmak előtt.

„A szaúdiak, az oroszok, a kínaiak, az európaiak – ha bármelyikük előbb lép, megszerezhetik a hálózat 20%-át, és kizárják az Egyesült Államokat a jövőbeli pénzügyi rendszerből” – figyelmeztetett. „Csak egy ország szerezheti meg ezt a pozíciót, és azok mi vagyunk.”

Michael Saylor szerint a BTC-be fektetés az USA összes gazdasági problémáját megoldaná

Saylor a konferencián tartott beszédében megemlítette Donald Trumpot is:

„Trump elnök megérti a tulajdon értékét. Megérti az értékét annak, ha valaki olyasmit birtokol, amit senki más nem vehet el tőle.”

Érdemes megjegyezni, hogy Trump több szabályozó hatóság élére is kriptopárti vezetőt tett, elindított egy saját mémcoint, ráadásul a Bitcoint jó eséllyel az USA stratégiai tartalékeszközévé fogja tenni.

Saylor azzal folytatta, hogy a Bitcoinba való fektetés óriási lehetőségnek bizonyul az USA számára: „Ha ezt most megtesszük, akkor eltöröljük az államadósságot, az USA-t egy évtizeden belül hitelező nemzetté változtatjuk, és a következő 100 évben uraljuk a digitális gazdaságot” – magyarázta.

„Ez a világ legerősebb digitális hálózata”

A Strategy vezetője azt is kifejtette, hogy szerinte miért a Bitcoin az egyetlen olyan eszköz, amelyet érdemes tartani. „Ez a világ legerősebb digitális hálózata. Ez az egyetlen dolog, amit birtokolhatsz, amit egyetlen kormány, vállalat vagy intézmény sem tud szabályozni. Senki nem nyomtathat belőle többet, nem fagyaszthatja be, nem adóztathatja meg, és nem foglalhatja le” – mondta.

Saylor beszélt a Bitcoin és az amerikai dollár kapcsolatáról is. Szerinte a dollárnak és a BTC-nek nem kell versenyeznie egymással, mivel könnyen együtt tudna működni a két valuta.

„Ha a Bitcoint integráljuk a nemzeti tartalékba, akkor megerősítjük a dollárt” – mondta. „Vonzzuk a globális tőkét, ahelyett, hogy azt néznénk, ahogyan távozik. Olyan rendszerben rögzítjük az USA pénzügyi hatalmát, amelyet senki más nem ellenőrizhet.”

Michael Saylor egy egyszerű forgatókönyvet is felvázolt: „Ha 4-6 millió Bitcoint veszünk, akkor az USA teljes államadósságát kifizetjük. Egy évtized alatt pénzügyi szuperhatalommá változtatjuk Amerikát. Miénk a digitális eszközök jövője. És ezt még azelőtt megtesszük, mielőtt egy másik ország megelőzne minket.”

Saylor számára nem a Bitcoinba való befektetés jelenti a kockázatot, hanem a túl hosszú várakozás. „Ez korunk legnagyobb pénzügyi lehetősége” – mondta. „Vagy bebiztosítjuk a helyünket a világ digitális szuperhatalmaként, vagy végig nézzük, ahogy valaki más megteszi.”