A Binance bitcoin-hozamot kínál: így juthatsz hozzá!

A bitcoin-staking vagy a bitcoin lekötéséből származó hozamgazdálkodás bár nem úgy működik, mint a Proof-of-Stake (PoS) mechanizmust használó kriptovaluták esetében, ugyanakkor nem teljesen elítélendő. A centralizált tőzsdék, a DeFi-platformok és számos szintetikus vagy derivatív piac is képes bitcoin-hozamot kínálni.

A Binance kriptovaluta-tőzsde a Babylon-on keresztül most 12%-os hozamot kínál az első 1000 BTC-re. Amellett, hogy a felhasználók bitcoin-állománya passzívan növekszik, a résztvevők jogosultak lesznek a Babylon airdropjára is.

Promóciós kampány a bitcoin-hozamokért

A világ legnagyobb központosított kriptovaluta-tőzsdéje, a Binance, múlt héten vezette be a láncon belüli hozamokat. A promóció keretein belül december 8-ától a felhasználók elérhetik az úgynevezett Bitcoin befektetési protokollt, mellyel passzív jövedelemre tehetnek szert BTC-állományuk mértékétől függően.

A Babylon protokollon keresztül elérhető hozamgazdálkodás során az elérhető hozam mértéke mennyiségtől függően változhat, azonban az első ezer BTC-re 12%-os éves hozamot (APY) biztosít a Binance. A decentralizált applikáció több mint 3,5 milliárd dolláros teljes zárólt értékkel (TVL) rendelkezik a DeFi Llama adatai szerint. A protokoll TVL-je a Binance kampányát követően ugrott meg, mellyel a 12. legnagyobb DeFi protokollá lépett elő az analitikai portál adatai szerint.

A Babylon cap-3 december 10-én nyílt meg, mely a következő 1000 blokkon keresztül fog működni. Ez az átlagos forgalom alapján egy hétnapos promóciónak minősül.

A bitcoin hozamgazdálkodás nem olyan, mint más staking-szolgáltatások

Révén, hogy a Bitcoin hálózata az úgynevezett Proof-of-Work (PoW) mechanizmusra épül, a hálózat biztonságát a bányászok tartják fenn. A számítási teljesítményt igénylő feladatok nem válthatók ki az eszközök zárolásával, ahogyan az a PoS-mechanizmusok esetében történnek.

Ennek ellenére a Binance promóciójához hasonló programokon keresztül van lehetőség 1-5%-os éves hozamot elérni. Erre alternatívát kínál többek között a Bitget Earn vagy a Crypto.com Earn programja is, ugyanakkor a platform csődkockázata mindegyik esetben fennáll, mivel letétbe helyezzük eszközeinket.

A DeFi-protokollokon keresztül lehetőségünk van csomagolt, vagyis wrapped, formában részesülni a hozamokból. A wBTC vagy a renBTC olyan platformokon érhetők el, mint az Aave vagy a Compund, ugyanakkor itt is fennáll a platform likviditási kockázata. Ezek az Ethereum-alapú dApp-ok egyébként éves szinten 2-6%-os hozamot eredményezhetnek.

Néhány projekt szintetikus vagy derivatív formában kacsolja össze a bitcoint a PoS-hálózatokkal úgy, hogy egy másik PoS-alapú tokenhez „kapcsolják” hozzá. Erre remek példa a Bitcoin Dual Investment, ahol a BTC lekötése mellett előre meghatározott hozamot kínálnak egy adott időszakra, de a hozam mértéke az árfolyammozgásoktól függően változhat.

Érkezik a Babylon airdropja

Azok a felhasználók, akik a Binance promócióján keresztül lekötik BTC-készleteiket, pontokban is részesülnek, melyek a későbbiekben a natív Babylon jutalmak alapját képezik. A tőzsde egyértelmű célja a befektetési folyamatok leegyszerűsítése és a láncon belüli tranzakciókkal kapcsolatos lehetséges kockázatok mérséklése.

A stakerek pontjaikat a későbbiekben arra használhatják, hogy minél nagyobb tokenszámot érjenek el a Babyon airdropjában. A Kaito AI adatai alapján az elmúlt 30 napban olyan platformokat előzött meg a tokengenerációs esemény előtti rangsorban, mint az OpenSea vagy a Berachain.

Ez a cikk is érdekelhet: Megszavazták, jöhet a Jupiter airdrop 860 millió értékben