A Binance 1,7 millió dollár bírságot fizet a brazil tőzsdefelügyeletnek

A Binance beleegyezett, hogy Brazília tőzsdei szabályozójának 1,75 millió dollárnak megfelelő bírságot fizet, amiért „értékpapír-közvetítőként” működött, és megfelelő engedélyek nélkül kínált derivatív ügyleteket az országban.

Az egyezséget kedden hozta nyilvánosságra a Brazil Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (CVM). A CVM döntött úgy, hogy elfogadja a bírság fizetését. Egyúttal végre lezárja a Binance-szel, a világ legnagyobb kriptotőzsdéjével évek óta tartó jogi viszályát.

A tőzsde szóvivője elmondta, hogy a szabályozóval folytatott közvetítés során a Binance „minden lépést és szükséges intézkedést” megtett, hogy válaszoljon a CVM-nek és megfeleljen a helyi követelményeknek.

A CVM először 2020 júliusában vádolta meg a Binance Futures-t azzal, hogy megfelelő engedély nélkül, illegálisan működik Brazíliában. A hivatal álláspontja szerint a kriptoderivatívák az országban értékpapír kínálatnak minősülnek.

A következő négy évben a Binance és a CVM ide-oda alkudozott a megfelelő összegről, amelyet a tőzsdének bírságként fizetnie kellene a brazil kormánynak. Egy ponton a Binance felajánlotta, hogy 1 millió reai-t (körülbelül 182 000 dollár) fizet. Ennek az összegnek nagyjából egyharmadát a kriptoderivatívák szabályozásának tanulmányozása iránt érdeklődő brazil diákok ösztöndíjainak finanszírozására ajánlotta fel. A CVM elutasította az ajánlatot.

Tavaly a Binance megduplázta a javasolt megegyezés összegét, de ezt az ajánlatot is elutasították a szabályozói oldalon. Végül a vállalat 8 millió reai (1,46 millió dollár) kifizetését javasolta. Ezt az összeget végül a CVM sikeresen felemelte a végső egyezséghez, derül ki a kormányzati dokumentumokból.

A Binancenek mostantól tilos származtatott termékeket kínálnia Brazíliában, és többé nem is teszi ezt. De nézhetjük úgy is, hogy a Binance talán csak egy gyorshajtásnak megfelelő büntetéssel megúszta a dolgot a nagyon jövedelmező piacon. A Kaiko Research egy friss jelentése szerint a brazil valutában denominált kriptokereskedési volumen csak az idei év első négy hónapjában meghaladta a 6 milliárd dollárt.