A bezárt kriptovaluta tőzsdék 42%-a nyom nélkül tűnt el

A coinjournal.net nemrég közzétett egy jelentést, amely bemutatja, hogy az elmúlt nyolc évben hány kriptopénz tőzsde ment tönkre. Érdekes módon a kutató adatai azt mutatják, hogy a bukott kriptoeszköz kereskedési platformok 42%-a nyomtalanul eltűnt, nem adva magyarázatot a felhasználóknak arra, hogy miért is zárt be.

Az elmúlt 8 év során végzett kutatás szerint a bukott kriptotőzsdéknek csak 22%-a távozott tényleges üzleti okok miatt. A jelentés, amely a meghiúsult digitális valuta tőzsdékkel foglalkozik, azt mutatja, hogy a 2014 óta bezárt tőzsdék 42%-a nem adott magyarázatot arra vonatkozóan, hogy miért zárt be. A kereskedési platformok lényegében különösebb értesítés nélkül tűntek el az iparágból.

9%-áról később kiderült, hogy kezdetektől fogva csak csalásra használták őket, majd leléptek a felhasználók pénzével.

„Miután 2018-ban 23 tőzsde ment tönkre, ez a szám 2019-ben 252%-kal nőtt, majd 2020-ban további 17%-kal” – magyarázza a coinjournal.net jelentése. „2021-ben ugyanezen a szinten maradva, idén végre javulás következett be, 55%-kal csökken a bezárások száma, ha az év hátralévő része követi az első hat hónapot”.

A jelentés továbbá megjegyzi, hogy bár 2022 még nem ért véget, de várhatóan ebben az évben kevesebb bezárással kell szembenéznünk. „Ami az egyszerűen a semmibe tűnő tőzsdéket illeti, arra lehet számítani, hogy ez csökkenni fog – a szabályozás még mindig messze elmarad, de legalább előrelépést tett, és megnehezíti a tőzsdék nyomtalan eltűnését.”

A dokumentum egy olyan időszakban látott napvilágot, amikor számtalan kriptovállalat szenvedi meg anyagilag a kriptotelet. Az elmúlt hónapokban a kriptoiparban több cég komoly veszteségeket halmozott fel, emiatt drasztikusan csökkenteniük kellett a dolgozói állományt.

Ráadásul fizetésképtelenség miatt három platform a Celsius, a Three Arrows Capital (3AC) és a Voyager Digital is csődvédelmet kért. Egy tucatnyi digitális valutaplatform pedig blokkolta a lehívásokat.

Múlt szerdán a Zipmex kereskedési platform szüneteltette a kifizetéseket, és közölte, hogy a kriptopiac visszaesése közepette a „kulcsfontosságú üzleti partnereink pénzügyi nehézségei” miatt kénytelen volt a kellemetlen döntést meghozni.