A bankválság hatására egyre többen értékelik a kriptovalutákat

A Coinbase kutatója szerint az amerikai bankválság hatására egyre többen értékelik a kriptovalutát mint alternatív értékmegőrzőt.

David Duong, a vezető amerikai kriptotőzsde, a Coinbase intézményi kutatási vezetőjének friss jelentése szerint a kriptovaluta a megoldás a meglévő pénzügyi rendszer hibáira.

A kutató úgy vélte, hogy a közelmúltbeli amerikai banki zavarok hatására egyre több ember látja és értékeli a digitális pénzeket. Ez pedig hosszú távon rendkívül pozitív hatással lehet a kriptovalutákra.

A jelentésben Duong azzal érvelt, hogy a rossz eszköz-forrás menedzsment és a kihívást jelentő amerikai kamatkörnyezet vezetett a közelmúltbeli bankválsághoz. Az elmúlt két hétben több amerikai bank is bezárt, mások pedig likviditási gondokkal küszködtek.

„Összességében úgy véljük, hogy a kriptovaluták közép- és hosszú távú kilátásai felfelé erősödtek. A nyílt, bizalom nélküli blokkláncok és az átlátható okosszerződések mögött álló technológia szöges ellentétben áll a rossz kockázatkezelési gyakorlatokkal, amelyek az amerikai bankszektorban a héten tapasztalt zavarokhoz vezettek” – állapította meg a kutató.

A bankválság az európai piacokra is kiterjedt, a Credit Suisse, Svájc második legnagyobb bankja is elérte a töréspontját. Érdekes módon a bankválság tovaterjedésével párhuzamosan a kriptoszektorban figyelemre méltó növekedés volt tapasztalható, amit Duong részben technikai okoknak tulajdonított.

„A kriptovaluták a maguk részéről némi rugalmasságot mutattak, részben technikai okok miatt. De úgy véljük, hogy mostanra egyre többen értékelik az alapvető értéket, hogy a hagyományos pénzügyi rendszerben rejlő hibapontokkal szemben alternatívát kínálnak” – tette hozzá.

A Coinbase kutatója megemlítette továbbá, hogy a káosz miatt a Federal Reserve a pénzügyi piacokat érintő monetáris politikai döntéseket hozhat. Bár a helyzet lehetséges kimeneteleinek széles skálája van, a kriptovállalkozásoknak szembe kell nézniük azzal, hogy kizárhatják őket az amerikai bankrendszerből.