Ezek voltak 2024 legostobább mémcoinjai: Szagos tokenek, macskafélék és egy híres halott mókus

A mémcoinok mára a kriptokultúra elengedhetetlen részévé váltak, és 2024-ben hatalmas évet zártak. Ezek a vicces tokenek mostanra 60 milliárd dollár feletti piaci kapitalizációt halmoztak fel, az év eleji 23 milliárd dollár körüli értékről.

Az olyan platformok, mint a Pump.fun on Solana, minden eddiginél egyszerűbbé tették a mémcoinok létrehozását, és a rövid életű vírusként terjedő tokenek készítése kriptonormává vált.

Számos híresség és nagynevű személyiség is indított tokeneket idén – de most a 2024-es év legostobább mémcoinjait szedtük össze.

Fartcoin, ez egy másfajta gáz a blokkláncon

fartcoin

A Fartcoin (FART) egy 2024-ben későn érkező mémcoin, amely októberben került a látókörbe. Ez szó szerint csak egy token egy fing viccről, nulla hasznossággal, de ez nem akadályozta meg a kriptósokat abban, hogy 1 milliárd dollár fölé szaladjon az értéke, és december közepén 1,31 milliárd dolláros csúcsot érjen el.

A piaci kapitalizációja mára 860 millió dollár körülire csökkent, de még mindig ez a legnagyobb token a Pump.fun platformon, ahol először indult.

Fartcoin

Fartcoin árfolyama

Woman Yelling at Cat

A régóta vírusként terjedő mémcoin, amely két képet állít egymás mellé, hogy úgy tűnjön, mintha egy nő mutogatna, kiabálna és sírna egy zavarodott macskára, szintén sztár lett a mémcoinok között idén, fantáziadúsan Woman Yelling At Cat (WYAC) néven szerzett hírnevet.

A tokent júniusban indította útjára a The Real Housewives of Beverly Hills sztárja, Taylor Armstrong.

WYAC árfolyama

WYAC piaci kapitalizációja

A CoinGecko szerint október 21-én a WYAC valamivel több mint 52 millió dolláros csúcsértéket ért el. De azóta az értéke már 4 millió dollár alá morzsolódott. Az Armstrongról készült kép egy Real Housewives-epizódból származik, ahol egy másik szereplővel konfrontálódik a volt férjéről szóló pletykák miatt, aki bántalmazási vádak közepette öngyilkos lett.

Armstrong látszólag most ezzel a mémcoinos jelkép segítségével hívta fel a figyelmet a családon belüli erőszakkal foglalkozó programokra.

Peanut, egy örök mókus

Peanut, a mókus (PNUT) egy jelkép, amelyet az azonos nevű mókusnak szenteltek, akit New York állam környezetvédelmi minisztériumának (NYSDEC) rendelkezése miatt november 1-jén elaltattak. Veszettséget állapítottak meg nála, miután megharapott egy a vizsgálaton részt vevő ápolót.

A mókus vadon élő volt, de 2017 óta Mark Longo amatőr pornókészítő gondozásában élt. Ez New Yorkban illegális állattartásnak számít. Ő a közösségi médiában ezzel gyűjtött követőket magának.

Peanut árfolyama

Peanut piaci kapitalizációja

Az online felháborodás azután kezdődött, hogy a kisállatot a hatóságok októberben lefoglalták, majd napokkal később elaltatták, miután veszettségre tesztelték. Ez azután történt, hogy megharapott egy NYSDEC-tisztviselőt. Élő állaton azonban nem lehet veszettséget vizsgálni. A PNUT november 1-jén indult, és november 14-én érte el a 2,27 milliárd dolláros piaci csúcsot. Azóta már összeomlott, 650 millió dollár alá csúszott az értéke.

Ezek a mémcoinok azt bizonyítják, hogy a kriptopénzek világában a kaotikus mémcoinok oldalán a puszta abszurditás is lehet a piac mozgatórugója – legyen a forrás akár fing, akár egy veszett állat.

A Fartcoin, a WYAC és a PNUT is jó példák arra, hogy az internetes kultúra keresztezi a pénzügyi piacokat, és jövedelmező befektetést teremtsen azon kevesek számára, akik elég szerencsések ahhoz, hogy jól időzítéssel fedezzék fel ezeket a mémcoinokat.