A 2023-as év legjobb kriptovaluta kamatai (december)
Vajon mely cégek és protokollok kínálják a legjobb kriptokamatokat? A DeFi & CeFi alkalmazások, a kriptohitelezés, a margin tőzsdék és a stakelhető kriptovaluták elterjedésével nehéz kiigazodni a legjobb kriptohozamokat kínáló entitások között.
A kérdés, hogy melyik a legjobb kriptohitelezési platform, kicsit összetett kérdés – mivel mindegyik cégnek megvan a saját belső kölcsön- és kamatozási modellje, de minden bizonnyal a fizetett éves kamatok jó kiindulópontot jelentenek. A kamatlábakat a 2023. december 23-ai adatok szerint rögzítettünk, és természetesen bármikor változhatnak. A nulla kamatláb egy adott platformon azt jelenti, hogy az a coin ott átmenetileg nem elérhető. Tehát nem 0%-os kamatot jelent.
Legjobb stabilcoin kamatok 2023/12/23-án
Legjobb kriptovaluta kamatok 2023/12/23-án
2023 december legalacsonyabb kriptohitel rátái
Az érme másik oldala természetesen a kriptovaluta hitelfelvétel. Ha kölcsönt szeretnél felvenni (például USD-re), a fenti szolgáltatók közül sokan ezt a szolgáltatásokat is nyújtják. A legfrissebb hitelfelvételi rátákat december 23-ra pedig itt listázzuk:
A fontos különbség a hagyományos hitelfelvétellel szemben, hogy a CeFi és a DeFi legtöbb jelentős hitelezési és kölcsönfelvételi protokollja megköveteli, hogy a hitelfelvevőknek le kell kötniük egy bizonyos digitális eszközt ahhoz, hogy kölcsönt vehessenek fel. Az ilyen típusú hiteleket fedezett hiteleknek nevezik.
A fedezetnyújtás a hitelfelvevő kötelezettségvállalása arra, hogy digitális eszközt elzálogosít, hogy a hitelező visszakapja a tőkéjét abban az esetben, ha a hitelfelvevő nem teljesíti a hitele visszafizetését. Ha a hitelfelvevő folyamatosan elmulasztotta a hitelkötelezettségek kifizetését, akkor a hitelezőnek joga van a biztosítékot elzálogosítani.
A fedezettel biztosított, pontosabban „túlfedezett hitelek” a hatékonyan működő DeFi hitelezési protokollok egyik legfőbb ismérve. A DeFi hitelezési protokollok lehetővé teszik a nyílt, engedély nélküli és pszeudonim pénzügyi szolgáltatásokat. A hitelfelvevőkkel szemben nem támasztanak hitelminősítési követelményeket, és általában nincsenek formális KYC- vagy AML megfelelési követelmények.
A nyílt hozzáférés és a rendszerszintű stabilitás közötti egyensúly fenntartása érdekében a DeFi-hitelekhez zálogba adandó fedezet értékének meg kell haladnia a hitelek értékét. Ha például egy DeFi felhasználó közvetlenül 100 USD értékű DAI kölcsönt akar felvenni a Makerdaón, akkor legalább 150 USD értékű Ethereumot kell letétbe helyeznie.
A DeFi protokolloktól való hitelfelvétel gyakran bizonytalan és időigényes folyamat lehet, amely túlmutat a kamatok egyszerű törlesztésén.
A hitel-érték arányt (LTV) gondosan figyelemmel kell kísérni, hogy a hitelnyújtás előtt megállapított fedezeti követelményt be lehessen tartani. Az LTV-arány betartását megnehezíti, ha a hitelfelvevők olyan ingadozó eszközöket tesznek fel biztosítékként, mint az ETH ETH Price . Ha az ETH dollárban kifejezett értéke hirtelen megváltozik, a hitelek nagyon gyorsan likvidálhatók, és a hitelfelvevőket nem védik az olyan hagyományos mechanizmusok, mint a hitelbiztosítás.