A Bitcoin egy biztos pontot jelent a piaci instabilitás ideje alatt is

A kriptopiacokat tavaly két óriási csapás rengette meg, egyrészt a Terra LUNA ökoszisztéma összeomlása még 2022. májusában, majd az FTX kriptotőzsde bedőlése 2022. novemberében. Ez utóbbi egyébként egy kifejezetten hosszú kriptotél elindulását is előidézte. Sok újságíró és véleményvezér meglátása szerint is egyetlen eszköz volt, ami kiállta a csapásokat komoly bedőlés nélkül, ez pedig a Bitcoin volt.

A Bitcoin mindent kibír

A Glassnode egyik statisztikája szerint a legalább egy satoshit tartalmazó bitcoin tárcák száma tavaly több mint 5,4 millióval nőtt. Ebből a növekményből 1,06 millió a LUNA összeomlása után került létrehozásra. Ami pedig még megdöbbentőbb, hogy 4,36 millió az FTX bedőlése után került hozzáadásra. És nem csak ez az egyetlen szám mutatja a Bitcoin erejét. A lenti diagramon a havi átlagos új BTC címek száma látható az éves átlaghoz hasonlítva 2022 kezdetétől nézve.

Az látható, hogy a havi átlag általában az éves átlag alatt volt a tavalyi év elején, ami a csökkent hálózati aktivitásra utal. Viszont ha megnézzük az FTX összeomlása körüli időszakot, akkor látható, hogy a havi átlagos új címszám emelkedésnek indult és 2022 maradék részében végig az éves átlag felett maradt. A diagram végén látható bedőlés ebben az indikátorban inkább az alacsony volatilitási helyzetre utal, nem a Bitcoin gyengeségére.

A napi tranzakciók száma is nagy ütemben növekedett, főleg 2023 első hónapjaiban. A hálózat túlzsúfolttá vált a tranzakciókkal. Így a bányászok profitja is szépen megugrott, ahogy a felhasználók hajlandóak lettek többet fizetni saját tranzakciójuk validálásáért. Láthatjuk és tudjuk, hogy ezt a meglendülést 2023-ban a BRC-20 tokenek és a Bitcoin NFT-k megjelenése hozta el. És a Bitcoin betonbiztos helyzetét még jobban fogják erősíteni a centralizált entitások, mint a Binance vagy a Coinbase elleni szabályozói fellépések.