A centralizált tőzsdéket szabályozni kell, el a kezekkel a DeFi-ktől

Brian Armstrong, Coinbase ügyvezető szerint mivel a centralizált tőzsdék és letétkezelők esetében van a legnagyobb a kockázata annak, hogy a felhasználók kárt szenvednek, a szabályozóknak elsősorban ezekre kellene összpontosítaniuk.

A vezérigazgató szigorúbb szabályozást sürgetett a centralizált kriptoszereplőkre vonatkozóan, ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy a decentralizált protokollokat (DeFi) békén kellene hagyni, mivel a nyílt forráskódúak és okosszerződésekkel működnek.

A kriptopénz szabályozással kapcsolatos nézeteit december 20-i Coinbase blogbejegyezésben osztotta meg, ahol kijelentette, hogy a szabályozók segíthetnek „helyreállítani a bizalmat” és előrébb vinni az iparágat, miközben a piac továbbra is lábadozik az FTX és annak sokkoló összeomlása után.

A decentralizált protokollok (DeFi) azonban nem részei ennek az egyenletnek, hangsúlyozta a Coinbase feje, mivel ezek esetében nincs közvetítő, az átláthatóság alapértelmezetten létezik és mindenki számára elérhető.

A Coinbase vezérigazgatója szerint „további átláthatósági és közzétételi” ellenőrzésekre van szükség a centralizált szereplők esetében, mivel emberek is részt vesznek benne, és Armstrong reméli, hogy az FTX bukása „katalizátor lesz ahhoz, hogy végre új jogszabályokat fogadjanak el”.

A tőzsdék, a letétkezelők és a stabilcoin-kibocsátók „azok, ahol a legnagyobb fogyasztói kár kockázatát láttuk, és nagyjából mindenki egyetért abban, hogy [a szabályozásra] szükség van” – tette hozzá.

„Ha egy ország olyan törvényeket tesz közzé, amelyeket minden kriptopénzzel foglalkozó vállalatnak be kell tartania, akkor ezeket nem csak belföldön kell betartatnia, hanem a külföldi vállalatokkal szemben is, amelyek az állampolgárait szolgálja ki” – vélekedett Armstrong.