Az orosz Sber bank integrálja a Metamask tárcát a blokklánc platformjába

Oroszország legnagyobb bankja, a Sber – korábbi nevén Sberbank – folytatja blokklánc platformjának fejlesztését az Ethereum blokkláncba való integrálásával.

November 30-án a Sber hivatalosan bejelentette saját blokklánc platformjának új funkcióit. Ezek lehetővé teszik az Ethereum hálózaton működő okosszerződésekkel és alkalmazásokkal való kompatibilitást. Ez lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy az okosszerződéseket és teljes projekteket a Sber saját blokklánca és a nyilvános blokklánc hálózatok között mozgassák – közölte a bank.

A Sber legújabb fejlesztései elhozták az integrációt a MetaMask tárcával is, amely szintén az Ethereum blokklánccal való interakciót bővíti. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a Sber blokklánc platformon elhelyezett tokenekkel és okosszerződésekkel végezzenek műveleteket – olvasható a közleményben.

metamask regisztráció

„A Sber Blockchain Lab sok külső fejlesztővel és partnercégekkel lépett partnerségre, és örülök, hogy a közösségünk képes lesz DeFi alkalmazásokat futtatni a Sber infrastruktúráján.” – mondta Alexander Nam, a blokklánc lab vezetője. Azt is megjegyezte, hogy az újonnan integrált funkciók segítenek a Sbernek abban, hogy egyesítse a fejlesztőket, a vállalatokat és a pénzintézeteket a blokklánc, a Web3 és a decentralizált pénzügyek gyakorlati üzleti alkalmazásainak feltárásában.

Putyin saját blokklánc hálózatot szeretne

Amint arról korábban beszámoltunk, a Sber az elmúlt években aktívan fejlesztett különféle blokklánc termékeket. 2021. elején kérelmet is benyújtott az Orosz Nemzeti Bankhoz, hogy blokklánc platformot indítson a „Sbercoin” stabilcoinjához. Miután 2022 tavaszán megkapta a központi bank jóváhagyását, a Sber végül júniusban bejelentette első digitális valutaügyletét is. A Sber többségi részvényese az orosz kormány, amely 50% + 1 részvényt birtokol.

A Sber bejelentésére nem sokkal azután került sor, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök nyílt blokklánc alapú elszámolási hálózat létrehozására szólított fel. Kritizálta a globális pénzügyi fizetési rendszerek monopóliumát, és bizakodását fejezte ki, hogy a digitális valutákon alapuló technológia a bankoktól való függetlenséget fogja előmozdítani. Ugyanakkor Putyin kormánya nem engedi meg az orosz polgárokak, hogy kriptovalutát használjanak fizetésre. Általános tilalmat is elrendeltek a Bitcoinnal történő fizetésekre is.

November végén az orosz törvényhozók is megvitatták a lehetséges törvénymódosításokat annak érdekében, hogy a kormány nemzeti kriptotőzsdét indíthasson. Ezt a törekvést állítólag a Pénzügyminisztérium és az Orosz Nemzeti Bank is támogatja, amelyeknek köztudottan nagyon nagy befolyásuk van a helyi kriptopiac szabályozásában.