Megtalálták a legelső bitcoin kódot Satoshi saját megjegyzéseivel

Egy Jim Blasko nevet viselő kriptofanatikus nemrégiben egy olyan állítással rukkolt elő, amely szerint megszerezte Satoshi Nakamoto első hivatalos bitcoin kódjának feltöltött másolatát. Még október hetedikén posztolt egyet Blasko a Facebookon, amely szerint olyan kódokat talált még 2009. augusztusából, amelyek Satoshi első nyilvános bitcoin-feltöltései közé tartoznak. Blasko böngészős „trükköket” alkalmazva kutakodott a SourceForge nevű, nyílt forráskódú szoftverek fejlesztésére létrehozott platformon, ahol a bitcoint még 2008. novemberében regisztrálták.

Ha Blaskonak igaza van, hihetetlen dologra bukkant a közösség

Azt is állítja a kriptoinfluenszer, hogy a BTC létrehozójának közel 6 hónapba telt 1 millió coin kibányászása. Hiszen a 20000. blokk csak 2009. júliusában jött meg, ráadásul mások is bányásztak már. A most megtalált feltöltésről már legalább 10 éve úgy gondolták, hogy elveszett. De Blasko néhány aprócska kis böngészős trükk bevetésével megtalálta a SourceForge platformján a Bitcoin v0.1 nyers adatállományt. Eredetileg azt hitte mindenki, hogy 2012-ben le lettek szedve a SourceForge-ról valamilyen okból, de most mindenki örömére előkerült a csomag. A kód mellett egyébként Satoshi észrevételeit is tartalmazza a most előkerült adatállomány.

SourceForge

Ebből kiderül az is, hogy a Bitcoin miért a base58 enkódolást használja a standard base64 enkódolás helyett. A magyarázat konkrétan alá is támasztja a base58 létrehozásának okát. Hiszen ebben az enkódolásban nincs benne a 0 (nulla), a O (nagy o betű), az I (nagy i betű) és l (kis l betű). Ezek elég könnyen keverhetőek és jelszavaknál is nehezen olvasható karakterek. Satoshi szerette volna elkerülni, hogy ránézésre ugyanúgy kinéző címeket és fiókokat lehessen létrehozni. Magát az első bitcoin blokkot még 2009. január harmadikán bányászta ki Satoshi, nem sokkal azután, hogy közzétette a legnagyobb kriptovaluta whitepaperét 2008-ban. De hogy ki volt Satoshi Nakamoto? Valószínűleg ezt minden állítás ellenére már sosem fogjuk megtudni.