Mégsem annyira megbízható a Wasabi CoinJoin funkciója?

Épp tegnap írtunk arról, hogy a 2016 legnagyobb kibertámadásának számító DAO elleni támadás elkövetőjét sikerülhetett azonosítani. 60 millió dollárnyi értékben loptak el akkor ethereumot és sokáig nem lehetett tudni ki volt az elkövető. Most azonban egy újságíró és podcaster, Laura Shin és a Chainalysis kutatása szerint úgy tűnik, hogy az ausztriai születésű programozó, Toby Hoenisch lehetett az elkövető. Ő természetesen tagadta a vádakat egy interjúban, de sokkal többet nem nyilatkozott a témában.

Nincs szupertitkos eszköz, csak egy ismert Wasabi Wallet hiba?

Shin és a Chainalysis vizsgálatában a tranzakciók nyomonkövetése hozta meg az áttörést állítólag.  Képesek voltak ugyanis annak ellenére lekövetni a csomópontokat és tranzakciókat, hogy a tettes pénzmosással megkísérelte elrejteni a tranzakciók történetét. Úgyhogy a nagy kérdés az állítások igazságtartalmát illetően, hogy vajon a Chainalyis tényleg rendelkezik egy eszközzel, amivel a Wasabi Wallet CoinJoin tranzakciótörténetet elmaszkoló funkcióját is fel tudják törni? Egyes kriptoinfluenszerek úgy látják, hogy a Wasabi CoinJoin már most is elég sok sebezhetőséggel rendelkezik. A Chainalysis csak egy ilyet használt ki a 2016-os tokenek útvonalának nyomonkövetésére. Maga Shin egy újságcikkben írt arról, hogy az elkövető 50 BTC-t egy Wasabi tárcába küldött és használta a CoinJon funkciót is, hogy eltüntesse a nyomait. Viszont Shin azt is írja, hogy a Chainalysisnek van egy olyan eszköze, amellyel könnyen vissza tudta követni a kevert tranzakciókat. Majd le is követte a coinok nyomát négy kriptotőzsdére.

Wasabi Wallet

Egy másik podcaster, bizonyos Stephan Livera is osztotta Shin nézeteit. Kiemelve, hogy a Chainalysisnek van is egy kiszivárgott dokumentuma a Coinjoin viszafejtéséről. Mások viszont nevetségesnek tartják a szupertitkos eszközről szóló híreket. Giacomo Zucco, aki egy olasz bitcoin-hívő, azt állítja, hogy csak egy specifikus hiba volt az, ami lehetővé tette a Chainalysisnek az adott tranzakciók visszafejtését. Meg hát ugye ha van ilyen eszköze a Chainalysisnek, akkor miért árulná el és osztaná meg a közvéleménnyel? A Wasabi Wallet riválisának számító Samourai Wallet egy videóban egyébként elmagyarázta azt a hibát, amit a Chainalysis kihasznált a tranzakció „lehámozásánál”. Tehát nem felhasználói hiba volt, nincs szuper eszköz sem, egyszerűen van egy ismert hiba a Wasabi Walletben.

Minotaurus (MTAUR) – A Kihagyhatatlan Előértékesítés!

  • Akár 70% Kedvezmény a Tokenvásárlás Után
  • Ajánlói Program és Ösztönző Juttatások
  • 100 000 USDT Nyereményjáték: Kiemelkedő Nyerési Esély
  • In-Game Hasznosság a 14.78 Mrd. USD Alkalmi Játék Piacon
  • A SolidProof és a Coinsult Által Auditált Okosszerződés

Érdekel

Értékelés

logo