A mexikói milliárdos szerint használjuk ki az alacsony árfolyamot és vegyünk BTC-t
Mexikó harmadik leggazdagabb milliárdosa, Ricardo Salinas Pliego azt tanácsolja, hogy vegyünk bitcoint. Addig vegyük, amíg az árfolyam alacsony, és tartsuk a kriptót anélkül, hogy eladásra gondolnánk. „Hidd el, később meg fogod köszönni” – erősítette meg.
Pliego tanácsai
Az üzletember szombaton tanácsokat adott a bitcoinba való befektetéssel kapcsolatban. Salinas a Grupo Salinas alapítója és elnöke, egy olyan vállalatcsoportnak, amely telekommunikáció, média, pénzügyi szolgáltatások és kiskereskedelmi üzletek területén érdekelt. A Forbes milliárdosok listája szerint nettó vagyona jelenleg több mint 13 milliárd dollár.
A sikeres üzletember szombaton Twitteren arra buzdította a követőit, hogy vásároljanak bitcoint, és addig vásároljanak, amíg a BTC ára még alacsony. A tweetje így szólt: “Vásárolj bitcoint (folytasd a vásárlást, amíg alacsony az ára), aztán csak tartsd a BTC-t, felejtsd el az eladást… Hidd el, később meg fogod köszönni”.
A bitcoin több mint 40%-ot esett a tavaly novemberi történelmi csúcs óta. Számos ember és vállalat vásárolt a mélyponton, köztük a Nasdaqon jegyzett Microstrategy, Ted Cruz amerikai szenátor és Salvador kormánya is. Salinas nem először ajánlotta határozottan a bitcoin vásárlását. Tavaly júniusban kifejtette: „A bitcoin egy olyan eszköz, amely rendkívüli tulajdonságokkal rendelkezik… A bitcoint az összes előny a modern világ aranyává teszi számomra”.
Salinas Pilego korábban már gyakran támadta a fiat valutát, csalásnak nevezve azt. „A kormányok nem szeretik a bitcoint […] bántja őket, hogy az emberek kiszabadulhatnak a fiat pénz csapdájából, mert a fiat pénz az, ami, egy csalás” – vélekedett. Novemberben utalt „a hamis pénzteremtésre” az Egyesült Államokban, kijelentve: „A jó öreg USA egyre inkább úgy néz ki, mint bármely más felelőtlen harmadik világbeli ország”.
Ezután azt tanácsolta: „Vásárolj bitcoint most azonnal”. Tavaly decemberben megismételte: „Maradj távol a papírpénzektől. A dollár, az euró, a jen vagy a peso – mind ugyanaz a történet. Papírból és hazugságból készült hamis pénz. A központi bankok több pénzt nyomtatnak, mint valaha. Fektessetek a bitcoinba.”