Bitcoin alapot indított az Invesco Európában

Az Invesco nevű, feltehetőleg a legtöbbek számára korábban ismeretlen eszközkezelő Bitcoin befektetési alapot indított a napokban. Az alaphoz a BTIC azonosító alatt lehet hozzáférni a német tőzsdén. Érdekes, hogy a lépés röviddel azután történt, hogy egy hasonló konstrukciójú, Bitcoin alapú pénzügyi termékkel akartak volna belépni az amerikai piacra, de végül meghátráltak. Arról, hogy az eredetileg az Amerikai Egyesült Államokban bevezetni kívánt alapból végül miért nem lett semmi nincs információ.

Az Invesco eredetileg egy „futures” jellegű, derivatív alapot képzelt el, azonban a most elindult alap végül tejes mértékű Bitcoin fedezettel rendelkezik.  Az eredeti derivatív alap elképzelés spekulatívabb lett volna, hiszen itt a befektetők arra vehettek volna lehetőséget, hogy egy jövőbeni időpontban egy a piac által szabadon beárazott, a jelenlegi árfolyamtól hangulat függvényében felfelé vagy lefelé eltérő áron vásároljanak Bitcoint. Ez nagyon gyakori pénzügyi struktúra például a nyersanyagok piacán.

Ugyanúgy Bitcoint vesznek a befektetők, csak nem mindegy, hogy kitől

A mostani, teljes mértékben Bitcoin fedezetű alap, amelynek árfolyama folyamatosan követi a CoinShares Bitcoin Hourly Reference Rate indexet (vagyis a Bitcoin átlagos pillanatbeli árfolyamát), inkább egy egyszerű közvetítő termék, melynek egyetlen előnye a platform és a mögöttes szervezet iránti bizalom. A felhasználók gyakorlatilag ugyanúgy Bitcoint vásárolnak, mintha azt egy kriptovaluta tőzsdén tennék, viszont ezt a hagyományos pénzügyi rendszer szereplőin keresztül, jelen esetben ugye a német tőzsdén, az iparágban jó hírnevű Invesco eszközkezelő által nyújtott garanciával.

Az Amerikai Egyesült Államokban már eddig is léteztek, gyakorlatilag ugyanilyen Bitcoin, sőt akár Ethereum alapok is, melyeknek egyetlen tényleges funkciója, hogy ezeken keresztül olyan befektetőkhöz is eljutnak a kriptovaluták, akik kriptotőzsdéken, vagy új generációs internetes platformokon soha nem vásárolnának, mert egyszerűen nem bíznak az új generációs pénzügyi szereplőkben.

A kriptovalutákkal szembeni és a kriptovaluták köré épülő új generációs pénzügyi rendszerrel szembeni (például a kriptotőzsdék és a DeFi szolgáltatók) bizalmatlanság még mindig az egyik legnagyobb akadálya a technológia további terjedésének, főleg a középkorú, vagy annál idősebb gazdasági szereplők körében.

( Forrás )