Nextearth.io néven indul magyar projekt az Earth 2.0 mintájára
Az Earth 2.0 projekt mintájára egy magyar fejlesztőcsapat hasonló, csak továbbfejlesztett, blokklánc alapú projekttel állt elő nextearth.io néven. A nemzetközi színpadra készült projekt mögött egy több, mint 25 fős, túlnyomórészt magyar csapat áll. A nextearth.io, a bolygónk egy olyan virtuális másolatát teremti meg, ahol mindenki szabadon vehet / adhat virtuális telket / ingatlant.
A föld pontos mását a Google és más tech cégek pluginjainak segítségével létrehozó virtuális térben a területek egyenlő méretű parcellákra vannak osztva. Az egyes parcellák árát a kínálat-kereslet elvén működő szabadpiaci alapok határozzák meg, így az országonként, és régiónként jelentősen eltérhet majd. Továbbá, ahogy a valóságban is, amikor a kereslet épp nagyobb, mint a kínálat, akkor emelkedő tendenciára lehet majd számítani, amikor pedig valamilyen oknál fogva a kereslet épp csökkenőben van, akkor ugyanolyan hullámokra, mint amelyekkel a való életben is találkozhatunk az ingatlanárak tekintetében.
A virtuális parcellák előzetes értékesítése, egyelőre alacsony indulóárak mellett a mai napon indult meg. A parcellákért jelenleg az utóbbi időben kissé viharvert binance érmével lehet fizetni, a nextearth.io projekt honlapján, ami egyébként magyar nyelven sajnos nem elérhető. Az előzetes értékesítés befejeztének, és a projekt végleges szabadpiaci fázisának elindulásának dátumáról még nincs pontos hír, de minden bizonnyal függ majd az érdeklődéstől is.
A rendszer működését, az alábbi angol nyelvű YouTube videóban magyarázzák el részletesebben.
Szuper, de minek?
Az Earth 2.0 projekttel kapcsolatban, aminek az alapvetéseit a magyar nextearth.io projekt is erősen átvette számos kritika született. Nem nehéz belátni, hogy sokak számára nem áll egyből össze a kép, hogy miért is jó üzlet virtuális parcellákat venni egy virtuális világban, amely virtuális világ semmilyen más funkcióval nem rendelkezik, mint azzal, hogy parcellákat lehet venni és eladni benne. Jelenlegi állapotában kicsit olyan, mint a dogecoin jelenség, veszem mert más is veszi, és majd egyszer úgy is megveszi tőlem valaki drágábban.
Az alapvető elgondolás mögött rejlő befektetési érték tisztázatlansága és az ötlet homályossága miatt egyesek az Earth 2.0 projektet egyenesen egyszerű lehúzásnak nevezték. A projekt hírnevén az sem segített, amikor különböző Tik-Tok befektetési „guruk” és a projektben érdekelt fejlesztők, illetve egyéb szereplők aktívan reklámozni kezdték az Earth 2.0-t, hogy aztán sorra derüljön fény kísértetiesen pump and dump sémára hajazó tranzakciókra, ugyanezen szereplők részéről.
Természetesen ettől még a nextearth.io projekt és a magyar fejlesztőknek sikerülhet felülkerekedni az Earth 2.0 projekttel kapcsolatos ellentmondásokon, azonban erről csak az idő dönthet majd.
Ahogy az optimisták szokták mondani a pesszimistáknak: A bitcoint se vette senki se komolyan az elején, és mégis milyen jól járt az a pár tucatnyi ember, aki hitt a kezdeményezésben.
A projekt honlapja itt érhető el.