HSBC vezérigazgató: Nem érdekel minket a Bitcoin

A Bitcoin túlságosan volatilis, ezért a HSBC nem kívánja azt az ügyfeleinek kínálni, nyilatkozta a pénzintézet vezérigazgatója, Noel Quinn. 

Van aki nyit a kriptovaluták – leginkább a Bitcoin felé – van aki nem. A HSBC az utóbbiak közé tartozik. A pénzintézet feje, Noel Quinn a Reuters-nek azt mondta:

„Tekintettel a volatilitásra, nem érdekel minket a Bitcoin, mint eszközosztály. Ha az ügyfeleink befektetni akarnak, természetesen megtehetik, de nem fogjuk vagyonkezelési tevékenységünk keretében eszközosztályként népszerűsíteni.”

A Bitcoin volatilitásával kapcsolatban valóban érdemtelen vitát kezdeményezni. Végtére is, csak az elmúlt napokban körülbelül 50%-ot veszített az értékéből az áprilisban elért 65 000 dolláros történelmi csúcsról. De úgy tűnik, a HSBC a stabilcoinokról sem akar hallani, pedig azokra már nem lehet ugyanezt elmondani.

A Reuters szerint a HSBC számára Kína fontos piac lenne a terjeszkedés szempontjából. Kína azonban múlt csütörtökön új tilalmat rendelt el a Bitcoinra vonatkozóan, ami gyakorlatilag megakadályozza, hogy a pénzintézetek szolgáltatásként kínálják vagy fizetőeszközként elfogadják a népszerű kriptopénzt.

A egyik világ legnépesebb országából érkező tiltás vezetett egyébként a Bitcoin és más kriptovaluták értékvesztéséhez az elmúlt napokban.

A HSBC ősi ellensége a kriptovalutáknak, ezt nem is bizonyítja jobban, mint az, hogy megtiltotta ügyfeleinek, hogy részvényeket vásároljanak a MicroStrategytől, amely, mint ismert, Michael Saylor vezérigazgatóval az élen, a vezető kriptovaluta legnagyobb támogatója és vásárlója.

A HSBC nem vegyül más bankokkal

Míg más bankok alaposan tanulmányozzák a kriptovalutákat, addig a HSBC határozott nemet mondod bármiféle kezdeményezésre, melyhez köze van a digitális pénzeknek. A Goldman Sachs ezzel az elképzeléssel nem ért egyet, a bank úgy véli, akár tetszik, akár nem a Bicoin megkerülhetetlen eszköz.

Mathew McDermott, a Goldman Sachs digitális eszközökért felelős globális vezetője új kutatásában elmondta:

„A Bitcoin ma már befektetési eszköznek számít. Sajátos kockázattal jár, részben azért, mert még mindig viszonylag új, és az elfogadási fázisban van. És nem úgy viselkedik, ahogyan azt elvárnánk; a mai napig inkább a kockázatot jelentő eszközökhöz tartozik. Az ügyfelek azonban nagyrészt új eszközosztályként kezelik, ami figyelemre méltó – nem gyakran látunk új eszközosztályt kialakulni.”

A Goldman Sachs hozzáállása nem meglepő, hiszen nem is olyan rég a JPMorgan is bejelentette, hogy BTC-alapot indít, habár a vezérigazgató, Jamie Dimon inkább kriptoszkeptikusnak mondható, mint támogatónak. De hát az ügyfelekért mindent.