Singapore FinTech Festival: Hamarosan több száz millió ember fog digitális valutát használni
A Circle vezérigazgatója, Jeremy Allaire a Singapore FinTech Festivalon úgy nyilatkozott, hogy hamarosan több száz millió ember fog digitális valutát használni, de lehet az akár több milliárd felhasználó is. Jön ugyanis a digitális valuták szélessávú pillanata!
Jön a digitális valuták szélessávú pillanata
A december 7-11 között megrendezésre kerülő Singapore FinTech Festival a világ egyik legnagyobb pénzügyi digitalizációs és innovációs rendezvénye. Az eseményen a Circle vezérigazgatója, Jeremy Allaire a digitális valuták jövőjéről folytatott kerekasztal beszélgetést a Facebook Diem Szövetségétől (korábbi Libra Szövetség) Stuart Levey, a Coinbase-től Surojit Chatterjee és a Soramitsu-tól Makoto Takemiya részvételével.
Allaire szerint a digitális valuták még a fejlődés nagyon korai szakaszában vannak, de olyan szintű előrelépést fognak jelenteni, mint amikor a betárcsázós internetről szélessávú internet kapcsolatra váltottunk. Allaire úgy gondolja, hogy most épp a digitális valuták szélessávú pillanatának a küszöbén állunk.
A Soramitsu vezérigazgatója ezzel szemben azon az állásponton van, hogy a kriptóval kapcsolatos jelenlegi felhasználói élmény akadályt jelent a valuták széles körben történő elterjedésében. Még annak ellenére is, hogy az alapul szolgáló technológia már lehetővé teszi a mindennapi használatot. Allaire szerint viszont az innováció fókusza már egyre inkább a felhasználói élmény növelése felé tolódott el és várhatóan majd ennek köszönhetően az átlagemberek is észreveszik a kriptó előnyeit.
A felhasználók majd azt fogják mondani: “Hogy lehet az, hogy soha nem volt ilyenem korábban!”
A Coinbase-től Chatterjee is úgy gondolja, hogy a tömeges elterjedéshez és a “szélessávú” pillanat elérkezéséhez több kell. Méghozzá egy TikTok-féle momentum, amikor is a felhasználók épp olyan könnyűnek találják a kriptó használatát.
A kormányzati részvétellel kapcsolatos aggályok
A beszélgetés során szó esett szabályozással kapcsolatos kérdésekről is. A Facebook Diem részéről Levey a szabályozással kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy a kormányok szükségesnek érzik a digitális valuták szabályozását az illegális tevékenységekkel és a pénzügyi szankciók kijátszásával kapcsolatos aggályok miatt. Véleménye szerint a központi bankok digitális valutái nem jelentenek veszélyt a kriptovaluta projektekre, a magánszervezeteknek a kormányzati kezdeményezésekkel összhangban kell dolgozniuk. Levey azt is elárulta, hogy a Libra minden újonnan elinduló állami digitális valutát be fog építeni.
Levey arra kérte a fejlesztőket, hogy próbálják minél ellenállóbbá tenni hálózataikat az illegális tevékenységekkel szemben. Továbbá aggodalmát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a kormányok részvétele túlzó és veszélyes is lehet. Példaként pedig Kína állami digitális valutáját hozta fel:
Igaz, hogy a kínaiak alapos munkát végeznek, de ennek az is az eredménye, hogy a központi kormányzati szervnek hozzáférése van minden egyes tranzakció összes részletéhez. Ez pedig nagymértékben különbözik attól, amit mi – úgy gondolom mindannyian – elképzeltünk.
Emiatt Levey úgy gondolja, hogy a kormányzat részéről az elfogadás lényeges, azonban a kormányok teljes mértékű jóváhagyására nincs szükség.
Kapcsolódó:
- E-kereskedelmi óriás Peking digitális jüanját teszteli
- Van már egy DIEM, ami most beperli a Facebookot és a Libra-t