A Pfizer elnöke a vakcina hírére megszabadult a saját részvényei 62%-ától
Hétfőn 16%-ot ugrott a Pfizer gyógyszeripari vállalat részvénye miután bejelentették, hogy 90%-os hatékonyságot produkált a koronavírus vakcinájuk. Erre még aznap a Pfizer elnöke, Albert Bourla fogta magát és eladta a részvényállománya 62%-át.
Szíve-joga, de ez egy újabb megnyilvánulás arra, hogy mennyire az egyéni jólét motiválja a vállalati Amerika felsővezetőinek döntéseit szemben a társadalom jólétével és a tisztességes ‘skin in the game’-mentalitással.
Az amerikai tőzsdefelügyelet információi szerint Bourla 132 508 Pfizer részvényt értékesített 41.94$ darabonkénti árfolyamon, amivel 5.6 millió dollárt zsebelt be. A Pfizer gyógyszerkonszern részvényárfolyama hétfőn még 52 hetes csúcsán kereskedett.
Egyébként az ügylet az egyesült államoki hatályos tőzsdepiaci és bennfentes kereskedelemre vonatkozó jogszabályok értelmében teljességgel legális, Bourla ugyanis az ügyletet már augusztusban megtervezte – állítja -, ami viszont azt is jelentheti, hogy már augusztusban tisztában lehetett a konszern a vakcina eredményességével.
Donald Trump tegnap azzal vádolta meg a Pfizert, hogy direkt várt a vakcinakutatás eredményének publikálásával.
A bennfentes-gyanús tőzsdei kereskedés gyanúja egy másik gyógyszeripari cég, a Moderna felsővezetőire is rávetült, miután nyár végén felröppent a hír, hogy ők is közel állnak egy hatékony koronavírus vakcina kifejlesztéséhez. A hír felfutása után kilőtt a részvényárfolyam, amire páran a cégtől több millió dolláros részvénypakettjüket a tőzsdére zúdították.
Természetesen a Pfizer esetében szó nincs bennfentes kereskedelemről csupán profitmaximalizálásról. ?
Kapcsolódó:
- Nagyot lehet szakítani a koronavírus vakcinafejlesztésén
- Bitcoin ellenes a mainstream média, áll egy friss kutatásban
- A 2016-os amerikai elnökválasztás fordulópont volt a Bitcoin történetében: vajon most is így lesz?