Kimchi és Sushi után szabadon, itt a Hotdog
Itt egy újabb ízesített DeFi mémtoken amivel kiemelkedően lehet keresni és még annál nagyobbat zuhanni. A HOTDOG magas hozamú token 1 dollárról 5000+ dollárig emelkedett pár órával az indulása után majd zuhant ugyanolyan gyorsan a mélybe.
A Hotdog protokoll egy sima klónja a sikeresebb – ám ugyanúgy fenntarthatatlan – DeFi protokoll tokeneknek azzal a különbséggel, hogy ez már 1 000 000x megtérülést kínál azoknak, akik náluk helyezik el az ETH-jeiket. A napokban már találkozhattunk Kimchi és Sushi platformokkal, most itt a Hotdog, mindhárom egy olcsó – zéró effort – klónja az Uniswapnak.
A HotdogSwap szeptember másodikán indult és egy masszív likviditáshiánnyal küzdő, pump & dump piacon 5000 dollárig szárnyalt az árfolyama majd zuhant mélybe, jelenleg 0.0216$-t ér.
$4000 to $1 in 5 minutes.
ok can you guys stop trading pic.twitter.com/cZRTBfyJj3
— lowstrife (@lowstrife) September 2, 2020
A Sushi-hoz hasonlóan a Hotdog kérészélete során a likviditásbiztosítókat célozta. Az Uniswap likviditáspool tokenek elhelyezői HOTDOG tokeneket kereshetnek vele, ami pluszban protokoll díjrészesedést is ad nekik még azután is, hogy az értékesebb tokenjeiket már kivonták a protokollról.
A hozamvadászat e mémesített formáját a Yam Finance tokenje indította a Yearn Finance YFI tokenklónjával, aminek az árfolyama a napokban 37 000 dollárig emelkedett. Látva a kezdeti sikereket, tucatjával jelentek meg az Uniswap protokoll klónok különböző élelmiszer témájú tokenjeikkel.
A kriptoközösség már nevet is talált azokra a személyekre, akik ezekbe a szédítően irreális hozamú tokenekbe fektetnek, őket nevezik degenerált hozamvadászoknak (degenerate farmers – degens). Az igazat megvallva, az egész ökoszisztémát jellemzi bizonyos fokú degeneráltság, a józan ész mellőzése mindenképp.