Kiteregette Kína szennyesét egy fiatal hongkongi virológus
Egy nagyra becsült kínai virológus elmenekült Hongkongból, és most azt állítja, hogy a kínai kormány már jóval hamarabb tudott a COVID-19-ről, mint azt állítja. A virológus nő néhány felügyelője, akik elismert szakértők az virológia területén, figyelmen kívül hagyták a virológus nő kutatásait, mellyel szerinte sok életet lehetett volna megmenteni. Elhallgatott emberek, zavaros történetek a koronavírus járvány körül. Az igazságot már sohasem tudhatjuk meg?
A Fox News exkluzív interjút készített nemrég egy elismert kínai virológus nővel, aki szó szerint elmenekült Hongkongból, hiszen ha a kínai hatóságok kezére kerül vagy börtönben végzi vagy pedig „eltűnik”, ahogy már sokan mások is. Dr. Li-Meng Yan, aki virológiai és immunológiai szakképesítéssel rendelkezik, április 28-án hagyta el Hongkongot és utazott az Egyesült Államok, hogy tiszta vizet öntsön a pohárba, és néhány érdekes információt adjon a világ tudtára.
A virológus élete veszélyben van
A fiatal hölgy az amerikai csatornának adott interjú óta gyakorlatilag bújkál. A kínai hatóságok ugyanis próbálják a szülővárosában lejáratni, nemrég hackertámadás is sújtotta. A kínai vezetés mindenre hajlandó azért, hogy a tudós befogja a száját. Azzal már tisztában van, hogy valószínűleg sohasem térhet vissza otthonába, és nem láthatja szeretteit, barátait. De szerinte az igazság leleplezése megéri a kockázatot.
„Azért jöttem az Egyesült Államokba, mert át szerettem volna adni egy üzenetet a COVID igazságról”, mondta Yan a Fox-nak adott interjújában.
Yan azt állította, hogy a világ első tudósai között volt, akik elkezdték tanulmányozni a COVID-19-et, miután a felettese, Dr. Leo Poon arra kérte, hogy vizsgálja meg a SARS-szerű esetekeket, amelyek Kína szárazföldi részén jelentek meg még 2019. december végén. A tudós azt nyilatkozta, hogy a kínai kormány megtagadta a tengerentúli szakértők, köztük a hongkongi szakemberek bevonását a kutatásba. Már ez elég gyanús volt, ezért Yan barátaihoz fordult további információkért. A virológus Kína szárazföldi részén lévő kollégái segítségét kérte, akik közül az egyik a Kínai Betegség Ellenőrzési és Megelőzési Központban dolgozott. Ő állítólag december 31-én azt mondta Yan-nak, hogy a vírus könnyen terjedhet emberről emberre. Ez még jóval ezelőtt történt, hogy a Kínai Kommunista Párt és a WHO elismerte volna, hogy ez lehetséges. Yan azonnal értesítette főnökét, aki csak rábólintott, de túlzottan nem foglalkozott a kérdéssel.
Néhány nappal azután, hogy a hölgy megtudta ezt a lényeges információt, amellyel akkor már a Kommunista Párt is tisztában volt, a WHO január 9-én nyilatkozatot tett közzé, amelyben azt írta: „A kínai hatóságok szerint a kérdéses vírus súlyos betegséget okozhat egyes betegeknél, de nem terjed könnyen az emberek között… Korlátozottan áll rendelkezésre információ a jelentett csoport általános kockázatának meghatározásához. „
Az orvosok félnek, a száját tartja mindenki
Yan szerint a kínai kollégák között egyre többször lett beszédtéma a betegség, de azoknak az orvosoknak és kutatóknak, akik nyíltan beszéltek erről, gyorsan befogták a hatóságok a szájukat. A vuhani kapcsolatok egyszerűen eltűntek, másokat pedig arra figyelmeztettek, hogy még csak kérdezni se merészeljenek a vírusról. Yan úgy fogalmazott: „Nem beszélhetünk róla, de maszkokat kellett viselnünk. Sok-sok beteg nem kapja meg időben a diagnózist és a megfelelő kezelést. A kórházi orvosok félnek, hiszen nem beszélhetnek.”
Azt mondta, hogy január 16-án ismét beszélt a felettesével, aki azt tanácsolta neki, hogy maradjon csendben, és legyen nagyon óvatos. „Ahogy már korábban is figyelmeztettelek, ne lépd át a piros vonalat, mert bajban leszünk, és eltűnünk,” idézte főnökét a tudós. Yan azt állítja, hogy a WHO helyi referencia laboratóriumának társigazgatója, Malik Peiris professzor is tudott a vírusról már korábban, mégsem tett semmit. Peiris nem válaszolt a virológus nő megkeresésére sem. A WHO hivatalos weboldalán Peiris tanácsadóként van feltüntetve, akinek szakterülete a légúti vírusos fertőzések, többek között a SARS.
A WHO mossa kezeit
„Már nem vagyok azon meglepődve, hogy ez megtörténik. Ismerem a korrupciót az ilyen nemzetközi szervezetek között, mint például a kínai kormányhoz és a Kínai Kommunista Párthoz köthető WHO”, mondta Yan. „Tehát ezt elfogadom, de nem akarom, hogy félrevezető információ terjedjen el a világban,” tette hozzá. A Fox természetesen kereste a WHO-t az üggyel kapcsolatban, amely tagadta, hogy Malik Peiris professzor közvetlenül a szervezetnek dolgozna. A WHO azt nyilatkozta a Foxnak: „Malik Peiris a fertőző betegségek professzora, a WHO misszióin és a szakértői csoportokban részt vevő szakértő, ahogyan sokan mások a saját területükön. Ez még nem jelenti azt, hogy a WHO munkatársa lenne, vagy képviselné a WHO-t „.
Eközben egy helyi pekingi lakos az Epoch Times-nak azt mondta, hogy Kínában továbbra is vannak új esetek, csak azok nem kerülnek be a statisztikákba. Egy háztömböt, amelyben 1000 lakos él, teljesen lezártak, csak egyetlen kapu maradhatott nyitva az élelmiszer-szállításhoz. A pekingi önkormányzati egészégügyi bizottság mégsem jelentett egyetlen esetet sem ebből a negyedből. Egy kormányzati listán 43 pekingi helyszínt soroltak fel, ahol szisztematikus fertőtlenítést kell végezni, de ez a környék nincs még a listán sem. Az újságnak nyilatkozó lakos szerint, a hatóságok szándékosan próbálják elrejteni az új fertőzéseket, mert azok rontanák az ország statisztikáját. Ezek után nem meglepő, hogy Kínából naponta csak néhány esetet jelentenek, miközben a világ többi részén futótűzként terjed a járvány.