Neves kereskedő szerint a tether olyan kockázatos, mint a nigériai naira
Peter Brandt, a híres veterán kereskedő a tether (USDT) befektetéseket a nigériai nairához hasonlította a Twitteren.
Tegnap este Peter Brandt elismert részvénypiaci kereskedő, akit 2011-ban a pénzügyi világ egyik legbefolyásosabb alakjának tituláltak, a Twitteren kritizálta a híres a közkedvelt stabilcoint. Úgy véli a szakember, hogy azok az emberek, akik tetherben tartják a pénzüket bolondok. Azt írta: „ez egy vicc, amikor az emberek elítélik az amerikai dollárt, mint fiat pénzt, ám mégis tethert tartanak.”
A tethert olyan kockázatos befektetési eszköznek nevezte, mint Nigéria hivatalos fizetőeszközét, a nairát. Azt azért érdemes tisztázni, hogy bár nem túl fényes a helyzet az afrikai országban, az infláció nagyjából 18%, a nairát össze sem lehet hasonlítani az értékét vesztett venezuelai bolivárral és a három számjegyű hiperinflációval.
Brandt meg van győződve arról, hogy a tether túl kockázatos ahhoz, hogy bárki is abban tartsa a megtakarított pénzét. Az elmúlt két évben kirobbant botrányai miatt jobb távol maradni az USDT-től, véli az amerikai szakértő.
Tether. Now that is an interesting story. Holding tether is about as safe as holding the Nigerian Trinket. I think people are fools for holding wealth — even overnight — in tether. It is a joke when ppl condemn USD as fiat, yet hold tether.
— Peter Brandt (@PeterLBrandt) April 29, 2020
„Tether tartók – aludjatok jól. Vagyonotok egy éjszakán át egy olyan összetákolt tőzsdén csücsül, amely nem tartozik a szabályozó hatóságok alá és amely pénzügyi erejéről keveset tudtok. LOL.”
Ezenfelül arra figyelmeztette az amerikai befektetőket, akik tetherben tartják a pénzüket, hogy ezzel megkerülik az amerikai adóhatóságot (Internal Revenue Service, röviden IRS) illetve nem fizetnek adót sem.
A kritika és ami mögötte van
Brandt tetherről alkotott negatív véleménye nem az egyetlen a kriptoközösségben. A stabilcoin az elmúlt 2 évben sokszor vált központi beszédtémává botrányai miatt. Egy 2018-as kutatás azt állította, hogy a tether kibocsátása a piaci manipuláció egy olyan formája, amely drasztikus áremelkedést eredményezett. A kutatást a cég elleni peres eljárásban is többször megemlítették. A legfrissebb jelentések azonban azt bizonyították, hogy a korábbi állítások nem fedték teljesen a valóságot.
Sokan úgy vélik, hogy összefüggés van a kibocsátott tether mennyisége és a BTC ármozgásai között. A Whalebot Alert jelentése szerint a Tether több mint egymilliárd dollár új tether érmét generált közvetlenül a bitcoin egy elképesztő ralija előtt. Ekkor a bitcoinnak sikerült a márciusi veszteség nagy részét visszaszereznie. Az elmúlt napokban a Whalebot Alerts arról számolt be, hogy egy ismeretlen tárca 50 millió USDT-t küldött a Binance-hez pár perccel azelőtt, hogy a Bitcoin 400 dollárt ugrott és majdnem elérte a 8800 dolláros árat.
Brandt tether tweetje után sem hátrált meg, már ami a kriptovaluták kritizálását illeti. Tegnap a bitcoin kereskedőket amatőröknek nevezte, habár korábban azt nyilatkozta, hogy nem akar többet a bitcoinról írni, mert túl sok a tiszteletlen troll a közösségi oldalon.