A Sony szerint is nagy a potenciál a kriptográfiai tokenekben
Úgy tűnik, hogy a Sony belépett a értékpapír tokenek világába, mivel közvetett módon beruházott a Securitize-ba. A Securitize egy san francisco-i platform, amely digitális értékpapírokat bocsát ki és kezel. A zenei- és elektronikai óriás befektetési ága csatlakozott egy olyan finanszírozási körhöz, amely 14 millió USD-t gyűjtött össze.
A cryptonews.com által megosztott Sony-Securitize sajtóközleményben megemlítik, hogy az alapítói körbe a befektetők között olyan japán pénzügyi óriások is szerepelnek mint a Mitsubishi UFJ Financial Group MUFG Innovation Partners és a Nomura Holdings. A Santander InnoVentures befektetési leányvállalata és a Blockchain Capital is befektetők között van.
A Sony bevonása a SFV GB-n keresztül történt. Ez egy kockázatitőke-alap, amelyet a Sony Financial Ventures leányvállalata, valamint a japán kockázatitőke-társaság, a Global Brain együttesen kezel.
Az alap működtetői szerint stratégiai befektetéseket szándékoznak tenni ígéretesnek tűnő fintech startupokba az elkövetkező 10 évben 45.9 millió USD értékben.
A sajtóközleményben az alap azt mondja, hogy célja az, hogy hozzájáruljon a Sony Financial Group „meglévő vállalkozásaihoz és új vállalkozás-létrehozási kezdeményezésekhez”, valamint „a befektetéséből pénzügyi hozamot biztosítson”.
Úgy tűnik, hogy a Sony olyan startupokba fektet be, amelyek képesek együttműködni üzleti egységeivel.
Ez utalás lehet arra, hogy a Securitize ügylet révén a Sony törekszik üzleti tevékenységeinek egyes aspektusait tokenizálni.
Junji Nakamura, az SFV bizottságának igazgatója és tagja elmondta:
„Izgatottak vagyunk a Securitize új kihívásai miatt, és igyekezni fogunk közösen új értéket teremteni.”
A Securitize-ba korábban már befektetettek nagyobb amerikai kriptovállalatok is, mint például a Coinbase Ventures és a Ripple Xpring, valamint a KDDI Open Innovation Fund és a Mitsui Fudosan 31 Ventures ingatlanfejlesztője.
A Sony arra törekszik, hogy „blokklánc-infrastruktúrát” építsen ki a japán írók, zeneszerzők és kiadók jogainak társaságán keresztül. Japán öt legnagyobb zenei társaságával együtt zenei blokklánc alapú szerzői jogkezelési kísérletbe is kezd.