Ez várhat rád is, ha a bankot nyilvánosan kritizálni mered
Egy tanúságos történet amelyből kiderül, hogy milyen kellemetlen meglepetések várhatnak a tradicionális bankok ügyfeleire, ha túl őszinték. Íme, egy újabb év a decentralizált kriptovaluták mellett.
Julie Goislard az észak-franciaországi Clichy-la-Garenne városában könyvtártulajdonos. Nemrég megdöbbentő hírt kapott a Société Générale francia banktól, ahol a számláit vezeti már évek óta. A bank úgy határozott, hogy zárolja Julie és két családtagjának számláját, miután a vállalkozó hölgy többször is nyilvánosan bírálta a pénzintézetet.
A Le Parisien helyi napilap még 2019 októberében arról számolt be, hogy Goislard 36 alkalommal próbálta meg felhívni a bank helyi fiókját, mivel a könyvtárában található POS terminállal problémák adódtak. Miután a Société Générale válaszra sem méltatta, úgy döntött, hogy a Twitteren próbál kapcsolatba lépni a bank ügyfélszolgálatával. Ez azonban már nem az első alkalom volt, amikor a könyvtáros hölgy csalódottságának hangot adva kritizálta a pénzintézetet a közösségi média felületén.
Az előzmények
2018 októberében ugyanis, a következő megjegyzést tette közzé: „a clichy-i bankfiókban az ATM nem működik és még boríték sincs a csekkek letétbe helyezésére. A bankban a várokozók sora egyre hosszabb.” Majd a poszthoz mellékelt egy fotót is bizonyíték gyanánt. Később ironikusan hozzátette: „Egy személy a pultnál nem fog semmin sem változtatni.”
2019. december 12-én Goislard azonban levelet kapott, amelyben a Société Générale arról tájékoztatta, hogy 60 napon belül zárolja a számláját. Ezek után a helyi bank igazgatója is felhívta, de nem azért, hogy segítő kezet nyújtson. A fiókvezető ugyanis megfenyegette és arra kérte, hogy hagyja abba a tweetelést. Később a bankba is behívták, ahol a könyvtáros szerint az igazgató azt mondta, „hogy bármit megtehet, amit csak akar. Akár az összes számlát zároltathatja”, emlékszik vissza a Goislard.
A helyi újságírók természetesen próbálták a Société Générale bankot is megkérdezni az ügyben, de a pénzintézet a bank titoktartási szabályzatára hivatkozva nem nyilatkozott. Annyit azonban megjegyeztek, hogy banknak nem kell magyarázattal szolgálnia.
Sajnos nem ez az első eset, amikor egy pénzintézet visszaél a hatalmával. Még tavaly novemberben az Egyesült Államokban a Bank of America fagyasztotta be a PayPal volt pénzügyi vezérigazgatójának számláit, szintén magyarázat nélkül. A hasonló történetek mind arra késztethetik az átlagembereket, hogy elhagyják a hagyományos bankrendszert és a kriptovaluták felé forduljanak.
A Bitcoin használatához nem kell bankokkal vesződnöd, nem kell azonosítanod magad, 24/7 elérhető és nincs cenzúra.