Virágzik az áramlopás Kínában: 7000 bitcoin bányászt foglaltak le a kínai hatóságok

A kínai média jelentése szerint a helyi hatóságok 6890 ASIC bányászt foglaltak le Peking szomszédságában, Hopej tartományban.

A CCTV kínai állami televízió szerint a tangshani rendőrség az állami energetikai minisztériummal és más helyi szervezeti egységekkel együttműködve több mint 70 000 háztartásban végezett átfogó villamos energiahasználati ellenőrzést.

Gyárakat, aknákat, udvarokat, több mint 3 000+ kereskedőt, 1470 falut fésültek át.

A vizsgálat során a kínai rendőrség először egy magántulajdonban lévő transzformátort talált gyanúsnak egy Kaiping körzeti épületben.

Az engedély nélkül telepített transzformátort bitcoin bányászatára használták és a helyszínen 1 906 bitcoin ASIC bányászt találtak.

A rendőrség követve a nyomokat újabb három nagy teljesítményű transzformátort talált 790 bitcoin bányászgéppel, amelyek egy közeli faluban lopták a villanyt.

A teljes ellenőrzés során 52 nagy teljesítményű transzformátort és összesen 6890 ASIC bányászt találtak, amelyek engedély nélkül bitcoint bányásztak. A rendőrséget maga a közmű szolgáltató értesítette gyanújáról, mivel gyanús energiakereslet felfutást észlelt a hálózatán.

Maga a bitcoin bányászat Kínában nem illegális, ám a Kínai Kommunista Párt ellenséges magatartást mutat a kriptovalutával szemben és a kriptovaluta kereskedelem az országban már 2017. szeptembere óta tilos.

Hogy mi lesz az ASIC bányászok sorsa, az még nem nyilvánvaló. Vélhetően árverésre bocsátják azokat, ami egy fokkal jobb, mint például Iránban és Venezuelában, ahol a lefoglalt masinákat maguk a hatóságok fogják be bányászatra.

Az áramlopás bitcoin bányászati célból az ipari méretű bányászat mellett tehát virágzik Kínában. A lefoglalt 7000 bányászt egyetlen 260 000 fős, 230 négyzetméteres kerületben számolták fel. Kíváncsiak lennénk hányan egészítik ki keresetüket Kínában illegális bitcoin bányászattal a teljes ország területén.