Az ázsiai cégek nagy része egyszerűen nem érti a blokklánc technológiát

Az Ernst & Young tanácsadó cég által készített tanulmány szerint a helyi cégek 70%-a le van maradva a blokklánc technológia elfogadottsága területén

Az elmúlt évek során növekvő figyelem irányul a blokklánc technológiára. Egyre több cég ismeri fel a technológia adta lehetőségeket és alkalmazza a saját üzleti folyamataiban a kriptopénzeket és a blokklánc technológiát. Már Magyarországon is egyre több helyen fogadják el a bitcoint fizetési eszközként.

Az egyik legnagyobb tanácsadó cég, az Ernst & Young által végzett tanulmány szerint Ázsiában azonban továbbra is szkeptikusan tekintenek a témára a vállalkozások. Az elemzés során 576 céget kérdeztek meg arról, hogyan tekintenek a blokklánc technológiára és milyen előnyeit tudják alkalmazni a mindennapi folyamatok során.

A válasz megdöbbentő volt.

A megkérdezettek 68%-a ugyanis úgy nyilatkozott, hogy egyáltalán nem foglalkoznak a blokklánc technológiával, mert egyszerűen nem értik, miről szól a technológia és mire lehetne használni azt.

A cégek legnagyobb problémája a blokklánc technológia decentralizált mivolta. Úgy tűnik ugyanis a központi kontroll koncepciójának elengedéséhez igazi paradigma váltásra van szükség a vállalat vezetők esetében. Ezt azt is megmagyarázza, hogy miért választanak a cégek inkább privát blokklánc alapú megoldásokat, ahol a rendszer szabályait egy központi adminisztrátor határozza meg.

Az elemzés szerint a technológiai fejlesztések az ázsiai régióban – Kínát leszámítva –  jelentősen lemaradnak a nyugaton tapasztaltakhoz képest. A cégek nem látják a technológia előnyeit azokban a megoldásokban amelyek jelenleg léteznek a piacon – állt a tanulmányban.