Újabb pénzügyi óriás indít stabilcoint

A Stripe hivatalosan is belép a stabilcoinok világába, ami új fejezetet jelent a globális fizetési óriás számára. Patrick Collison vezérigazgató április 25-én megerősítette, hogy a vállalat stabilcoin-alapú terméket fejleszt, amely projektről állítólag már közel egy évtizede folynak belső megbeszélések. A cég alapvetően pénzügyi és fizetési szolgáltatások sokaságát nyújtja, amelyek célja, hogy segítse a vállalkozásokat a bevételeik növelésében és kezelésében. Így például fizetések elfogadása és optimalizálása világszerte, helyi fizetési módok kínálása a különböző piacokon. Vagy éppen bevételi modellek támogatása, pénzügyi műveletek automatizálása. Most viszont egy újabb lépést tesznek előre a stabilcoin projektjükkel.

Most mindenki be akar lépni a stabilcoinok piacára

Nem siettek a bevezetéssel, a Stripe megvárta a Collison által megfelelőnek nevezett körülményeket. Bár a részleteket még mindig titokban tartják, az első jelek arra utalnak, hogy az első fázis az Egyesült Államokon, az EU-n és az Egyesült Királyságon kívüli piacokra fog összpontosítani. Ez a terjeszkedés azt követi, hogy a Stripe az év elején 1,1 milliárd dollárért felvásárolta a Bridge-t, egy stabilcoin infrastruktúrára specializálódott céget. A Bridge technológiáján alapulnak a Stripe közelgő digitális eszközökre vonatkozó ajánlatai. És ez a technológia biztosítja a gyorsabb és olcsóbb határokon átnyúló tranzakciókat. Ez természetes fejlődés egy olyan vállalat számára, amely már most is milliárdokat dolgoz fel világszerte 135 pénznemben. A Stripe időzítése mondjuk egybeesik a pénzügyi szektor szélesebb körű trendjével is. A stabilcoinok egyre nagyobb teret nyernek mind a fintech óriások, mind a hagyományos intézmények körében.

Az olyan szereplők, mint a PayPal, már rég beléptek a területre, és a Standard Chartered elemzői szerint a stabilcoin-piac értéke 2028-ra meghaladhatja a 2 billió dollárt, ha a szabályozás egyértelműsége tovább javul. Az Egyesült Államokban a törvényhozók két jelentős jogszabályon dolgoznak. Amelyek célja a stabilcoinokra vonatkozó szigorúbb szabályok véglegesítése, beleértve a likviditási normákat és a pénzmosás elleni biztosítékokat. Ezek az erőfeszítések növelhetik a dollárral fedezett digitális eszközökbe vetett bizalmat, és megszilárdíthatják a dollár vezető szerepét a digitális pénzügyek fejlődő világában. Aktuálisan továbbra is a Tether USDT a legnagyobb stabilcoin piaci kapitalizáció alapján, 147 milliárd dollár körüli értékkel. Mögötte jön az USDC 62 milliárd dolláros piaci kapitalizációval, bár az USDT-vel kapcsolatos tiltások és szabályozási problémák miatt ez a különbség valószínűleg csökkenni fog a jövőben. A harmadik legnagyobb stabilcoin pedig a DAI, alig 5 milliárd dolláros piaci kapitalizációval.