A Mantra vezetője 200 millió dollárt dobna ki a kukába

A Mantra vezérigazgatója elégetné a csapat tokenjeit, hogy visszanyerje a közösség bizalmát.

A hétvégén összeomlott Mantra (OM) projekt vezérigazgatója, John Mullin bejelentette, hogy kész elégetni a teljes csapat számára fenntartott tokenállományt. Ez összesen 300 millió OM tokent jelent. Célja egyszerű: vissza szeretné szerezni a közösség bizalmát az április 13-i árfolyam-összeomlás után.

Tokenégetésre készül a Mantra csapata

Mullin április 16-án az X platformon osztotta meg tervét. Egy bejegyzésben az alábbiakat jelentette ki a projekt vezetője:

„El fogom égetni az összes tokent, ami a csapathoz kapcsolódik, és ha sikerül talpra állítanunk a projektet, akkor a közösség és a befektetők dönthetik el, hogy visszanyertem-e a bizalmukat.”

A szóban forgó készlet összesen 300 millió OM token. Ez a teljes, közel 1,78 milliárdos kínálat 16,88%-át teszi ki. Eredetileg 2027 áprilisa és 2029 októbere között váltak volna elérhetővé a csapat számára ezek a tokenek.

Az OM árfolyama drámai zuhanáson ment keresztül: április 13-án még 6,30 dolláron állt, majd néhány óra alatt 0,52 dollárra esett vissza, több mint 5,5 milliárd dolláros értékvesztést okozva a befektetőknek. Jelenleg az árfolyam körülbelül 0,78 dollár, ami alapján a csapat tokenjeinek piaci értéke még mindig 236 millió dollár körül mozog.

Sokan dicsérték Mullin bejelentését, de érkeztek kritikák is. Egyesek szerint a tokenek elégetése hosszú távon gyengítheti a csapat motivációját, hiszen elveszíti az ösztönző csomagját.

Ran Neuner, a Crypto Banter alapítója így nyilakozott:

„Ez hiba lenne. Azt szeretnénk, hogy a fejlesztőcsapat erősen motivált maradjon. Bár gesztusként jól hangzik, de hosszú távon visszaüthet.”

Mullin felvetette, hogy a döntést akár decentralizált szavazással is meghozhatná a közösség.

Elindult a Mantra újraépítése

A vezérigazgató ígéretet tett, hogy egy részletes elemzést készítenek arról, mi történt pontosan a token összeomlása során. Elmondása szerint a Mantra 109 millió dolláros ökoszisztéma-alapját részben OM visszavásárlásra és tokenégetésre fordítanák, hogy stabilizálják az árfolyamot.

A Mantra csapata tagadja, hogy ők birtokolnák az OM kínálat 90%-át, illetve hogy bármiféle bennfentes kereskedést vagy piaci manipulációt folytattak volna, ami az árfolyamösszeomláshoz vezetett.

Az árfolyamesés mögött – állításuk szerint – a tőzsdék közti hirtelen likvidálások álltak, különösen az OKX és a Binance esetében, amelyek ugyan tagadták az érintettséget, de elismerték, hogy az OM tokenomikájának korábbi módosítása is hozzájárulhatott az árfolyam volatilitásához.