A globális kontrollról álmodó marionett-játékos távozik pozíciójából

A Great Reset (avagy nagy újraindítás, bár Magyarországon is az angol kifejezés ismert) a Világgazdasági Fórum (WEF) által 2020 júniusában indított kezdeményezés, amelynek papíron az lett volna a célja, hogy a COVID-19 világjárványt követően újjáépítse a globális gazdaságot és társadalmat. Ezt többféle eszközzel kívánta volna megvalósítani, például az érdekelt felek gazdaságának fellendítésével különféle globális támogatásokon keresztül. Vagy éppen a negyedik ipari forradalom innovációinak kihasználásával.
Ennek a globalista rémálomnak a tervezője viszont most végre távozik. Klaus Schwab, a Világgazdasági Fórum (WEF) központosított irányításról szóló disztópikus álmai mögött álló ötletgazda ugyanis a Financial Times szerint arra készül, hogy lemondjon a kuratórium elnöki posztjáról.
Schwab bejelentette távozását, de még évekig maradni akar szervezete közelében
A bejelentésre azt követően került sor, hogy Klaus Schwab tavaly bejelentette lemondását a WEF ügyvezető elnöki tisztségéről. A most már 87 éves közgazdász még akkor is hatalomban akart maradni, és nem ügyvezető elnökként kívánt tovább működni. De úgy tűnik, hogy most már kénytelen ő is szembenézni az idő haladásával. Az alapító távozása a WEF-ből azt is jelzi, hogy az a technokrata tervrendszer, amelynek célja az volt, hogy megmondja, hogyan éljünk, együnk, utazzunk és gondolkodjunk, lassan felbomlik. Schwab bejelentése hónapokig tartó belső káosz, botrányok és az orwelli víziójával szembeni növekvő globális ellenállás után érkezik. Ami az orwelli víziókat illeti, a WEF-hez kapcsolódik a „Nem lesz semmid és boldog leszel” kifejezés. Ez egy 2016-os cikkből származik, amely 2030-ra társadalmi változásokat jósolt. Ezt a mondatot egyesek úgy értelmezték, mint egy disztópikus jövőképet, ahol a személyes tulajdonjogot felváltja a közösségi megosztás. Ami aggodalmakat vet fel az egyéni szabadságjogokkal és a magánélet védelmével kapcsolatban.
A WEF egyébként leginkább arról az éves davosi konferenciájáról ismert, ahol milliárdos vállalkozók, politikai vezetők és bürokraták magyarázzák a munkásoknak, hogy hogyan kellene élniük, hogy megmentsék a bolygót. Miközben évről-évre egyre több és több szexmunkás dolgozik a konferenciára érkezők jó hangulatán. Bár Schwab belső levelében kitart amellett, hogy a fórum fontosabb és relevánsabb, mint valaha, az látszik, hogy a WEF egyre zűrzavarosabb helyzetbe kerül. Schwab nem közölte, hogy mikor távozik a szervezettől, amelynek több mint fél évszázadon át volt ügyvezető elnöke. A WEF azonban a Financial Timesnak adott nyilatkozatában azt mondta, hogy a folyamatnak 2027 januárjáig kell lezárulnia. Schwab jelzése a kuratórium felé, hogy lemond a kuratórium nem ügyvezető elnöki tisztségéről, meglepetésként ért mindenkit, mivel csak az elmúlt hónapokban lépett át a pozícióba.
A WEF és Schwab sokféle váddal szembesült már
Nem sokkal Schwab tavaly májusi lemondása után a Wall Street Journal közölte azokat a vádakat, amelyeket több fekete bőrű és női alkalmazott tett Schwab és más vezetők ellen diszkriminációról és zaklatásról. A szervezet minden állítást tagadott. A múlt hónapban a WEF közölte, hogy az állítások kivizsgálására felbérelt külsős jogászok nem találtak jogsértést, és nem támasztották alá a Schwabbal szembeni állítólagos visszaélések vádjait. Az alapító, aki mostantól emlékiratai megírására összpontosít, elmondta, hogy az április 1-jei bejelentésnek különös jelentősége van. Mivel pontosan 55 évvel ezelőtt ezen a napon kezdte el kidolgozni a globális falu koncepcióját. Az időzítés ennél beszédesebb nem is lehetne. Éppen egy nappal Schwab bejelentése előtt Trump elnök rohanta le vámokkal a világgazdaságot. Magas vámokat vetett ki az importra, és kölcsönös vámokat ígért az amerikai munkavállalók esélyegyenlőségének megteremtése érdekében. A kérdés már nem az, hogy kudarcot vall-e a Great Reset, hanem az, hogy milyen gyorsan.