Oroszország jogi kiskaput keres: Értékesíteni akarja a lefoglalt BTC-t

A legfrissebb hírek szerint Oroszország arra törekszik, hogy egy új jogi keretrendszer révén pénzzé tegye az állam által lefoglalt BTC-t.
Oroszország a bűnügyi nyomozások során elkobzott Bitcoin
BTC Price
értékesítésére készül, a tisztviselők az efféle digitális eszközök kezelésére szolgáló jogi struktúra létrehozásán dolgoznak – jelentette az RBC helyi média.
A jelentés szerint az orosz Szövetségi Végrehajtói Szolgálat más kormányzati szervekkel együttműködve azon ügyködik, hogy a lefoglalt kriptoeszközöket állami bevételekké tegyék.
Dmitrij Arisztov, a Szövetségi Végrehajtói Szolgálat vezetője megerősítette, hogy a hatóságok jogi és működési mechanizmust dolgoznak ki a lefoglalt BTC állami bevétellé alakítására.
A kezdeményezés várhatóan egy nagy horderejű esettel kezdődik, amely egy kriptopénzekkel kapcsolatos megvesztegetési botrányba keveredett volt tisztviselőt érint.
Az orosz nyomozók 2023 júniusában leplezték le, hogy Marat Tambiev, aki egykor a Tverszkoj körzet nyomozóbizottságát vezette, 1032 BTC összegű kenőpénzt fogadott el. Akkoriban a szajré nagyjából 28 millió dollárt ért.
A bíróság úgy ítélte meg, hogy a Tambijev tulajdonában álló eszközök megmagyarázhatatlan forrásból származnak és 16 év börtönbüntetésre ítélte, valamint 500 millió rubeles pénzbüntetést szabott ki rá.
Oroszország nem szívleli a BTC-t, gyorsan túladna rajta
Aristov kifejtette, hogy jelenleg is folynak a tárgyalások annak meghatározására, hogy az állam hogyan tudja értékesíteni a lefoglalt bitcoint, megjegyezve, hogy nincsenek hatályos rendeletek a kriptoeszközök elkobzására.
„A büntetőeljárás során bitcoint foglaltak le. Most az illetékes hatóságokkal együtt dolgozunk az ilyen típusú pénzügyi eszközök kezelésének módszertanán”, magyarázta.
Ez a fejlemény szöges ellentétben áll az Amerikai Egyesült Államok közelmúltbeli lépéseivel.
A múlt hónapban Donald Trump elnök aláírta a stratégiai Bitcoin tartalék létrehozásáról szóló határozatot, amely megakadályozza, hogy az ország eladja BTC-állományát. A kormány azt tervezi, hogy ezt a tartalékot közvetlen felvásárlások és lefoglalások révén hozza majd létre.
Oroszország azonban óvatosabb álláspontot képvisel. Vlagyimir Koljcsev pénzügyminiszter-helyettes részletezte, hogy az országnak nem áll szándékában kriptovalutákat felvenni a nemzeti tartalékába, hivatkozva azok volatilitására és kiszámíthatatlan árfolyam-ingadozásaira.