Óriási bukás a woke Hófehérke, Hollywood kiáll a Disney mellett

Hatalmas kasszasikernek ígérkezett, de kolosszális kudarc kerekedett belőle – a Hófehérke, amelyben Rachel Zegler játssza a címszerepet, megosztja a nagyközönséget.

A Disney „woke-sága” heves vitákat eredményezett az utóbbi időben világszerte, mivel sokan rossz szemmel nézik, hogy folyamatosan baloldali aktivizmust próbál belecsempészni a médiatermékeibe. Az ikonikus film- és szórakoztatóipari vállalat szektaszerű dogmája jelentős szerepet játszott a woke-ellenes mozgalom felemelkedésében és végül Hollywood bukásában.

A Hófehérke élőszereplős adaptációját már előre kudarcnak bélyegezték és nem tévedtek – a legtöbben ezt Rachel Zegler számlájára írják. Noha a színészi játéka is hagy némi kivetnivalót maga után, a problémák egészen máshol gyökereznek.

Annak érdekében, hogy jobban megértsük miért is vetette meg a közönség annyira Zeglert és a filmet, 2021-ig kell visszamennünk, amikor a filmstúdió bejelentette a szereposztást.

Először is, a film címe Hófehérke. Egy több évszázados német mesén alapul, amelyet végül a Grimm testvérek írtak le és adtak ki 1812-ben. Ezek a történetek a középkori európai örökség szerves részét képezik. Bár részben lengyel, Zegler külsőre nem felel meg Hófehérke személyleírásának. Az eredeti animáció rajongói nehezményezték, hogy egy újabb klasszikus európai karakter rasszát másították meg.

Emellett Peter Dinklage, akit sokan a Trónok harcából ismerhetnek, felmagasztalta a Disney-t, amiért egy latin származású színésznőt választott Hófehérke szerepére, de azzal érvelt, hogy a hét törpe szerepére igazi törpéket alkalmazni „erkölcstelen” és megalázó lenne. Dinklage így, a kicsinyes felháborodásának köszönhetően, megfosztotta a törpenövésű színészeket attól az esélytől, hogy hírnevet szerezzenek maguknak a mozivásznon.

Rachel Zegler tönkretette a Disney-t?

A film legnagyobb negatívuma azonban Rachel Zegler személye volt. A színésznő az interjúkban nagyképűen nyilatkozott, az eredeti Hófehérkét a patriarchális múlt „furcsa” relikviájaként becsmérelte és azt állította, hogy a remake azon nők érdekeit fogja képviselni, akiknek „nincs szükségük férfira”.

Továbbá, a modern hollywoodi színészek klasszikus hibájába esett; azt hitte, hogy a politikai meglátásai érdeklik a közönséget. Ellenben a megjegyzései még inkább ártottak a film esélyeinek. A Disney végül kénytelen volt egy évvel elhalasztani a bemutatót „a 2023-as SAG-AFTRA sztrájkra” hivatkozva.

A film a Rotten Tomatoes-on 40%-os, az IMDB-n pedig 1,5/10-es értékelést ért el. A jelenlegi becslések szerint legalább 140 millió dollárt veszít majd a kasszáknál, bár ez az összeg nem biztos, hogy tartalmazza a marketingköltségeket.

Mindezek ellenére néhány hollywoodi híresség Zegler védelmére kelt, valamint az aktivisták szerint sincs a színésznő viselkedésének semmi köze a film gyenge fogadtatásához.

Azonban a politikai hovatartozástól függetlenül abban mindannyian egyetérthetünk, hogy Zegler túllépett egy határt, amikor saját nézeteit promótálta ahelyett, hogy a film sikerességére fókuszált volna.