Kriptoszolgáltatásokat indít az egyik legnagyobb német vagyonkezelő

A több mint 370 milliárd eurós kezelt vagyonnal rendelkező német DekaBank kriptokereskedési és letétkezelési szolgáltatásokat indított intézményi ügyfelei számára.

A DekaBank egy közel kétéves fejlesztés után vezette be a kriptopénz-kereskedést és letétkezelési szolgáltatásokat intézményi ügyfelek számára. A cég az új szolgáltatás elindítása előtt megszerezte a német szövetségi pénzügyi felügyelet szabályozói engedélyét.

„Megvan a szükséges tapasztalatunk, a szükséges engedélyeink és egy kipróbált, használatra kész infrastruktúra a takarékpénztárak és intézményi ügyfeleink támogatásához” – mondta Martin K. Müller igazgatósági tag a Bloombergnek.

A DekaBank, az ország legnagyobb pénzügyi szolgáltató csoportjának, a Sparkassen-Finanzgruppe-nak a vagyonkezelője a jelentés szerint a biztonságra és a szabályozási megfelelésre összpontosítva népszerűsíti új ajánlatát.

Az ország tágabb értelemben vett takarékpénztári szektorában már más kriptopénz-szolgáltatások is bevezetésre kerültek. A Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) pénzintézet például olyan kriptoplatformokkal kötött partnerséget, mint a Bitpanda, lehetővé téve ezzel a vállalati ügyfelek számára a kriptovalutákkal való kereskedést.

Eközben a német szövetkezeti bankok, élükön a DZ Bankkal, az év közepére tervezik a magánügyfeleknek szánt kriptopénz-szolgáltatások bevezetését. A kezdeményezést az Atruvia informatikai szolgáltatóval és a stuttgarti tőzsdével közösen indítják el.

Németország és a digitális eszközök kapcsolata

A német pénzügyi szektor egyre nagyobb érdeklődést mutat a digitális eszközök iránt, és ez a tendencia a szabályozói környezet folyamatos fejlődésével párhuzamosan erősödik. A Németországban érvényben lévő kriptoszabályozások, különösen a BaFin (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht) iránymutatásai, biztosítják a megfelelő jogi kereteket a pénzintézetek számára, hogy ügyfeleiknek biztonságos és átlátható kriptopénz-szolgáltatásokat kínáljanak.

Ezen kívül Németországban egyre több fintech vállalat és startup kínál innovatív megoldásokat a blokklánc-technológia alkalmazására, beleértve az okosszerződések használatát és a decentralizált pénzügyi (DeFi) szolgáltatásokat. A berlini székhelyű Bitbond például egy globális hitelezési platformot működtet, amely blokklánc-technológiát és okosszerződéseket használ a nemzetközi hitelezés egyszerűsítésére és felgyorsítására.

A DekaBank és más német pénzintézetek belépése a kriptoszektorba jelzi, hogy a digitális pénzügyek egyre szervesebb részévé válnak a hagyományos bankrendszernek. A jövőben várható, hogy még több hagyományos pénzintézet kínál majd Bitcoinhoz kapcsolódó megoldásokat, különösen a MiCA (Markets in Crypto-Assets) szabályozás 2024-es életbe lépésével, amely az egész EU-ban egységesebb szabályozási környezetet teremt a kriptovaluták számára.