Ezek a legjobb staking platformok kezdőknek 2025-ben

Miközben a stakelés döntő szerepet játszik a hálózatok biztonságában, egyre inkább részt vesznek benne a befektetők is, akik a mostani piaci volatilitás közepette szeretnének passzív jövedelemre szert tenni.

A Statista adatai szerint az összes Ethereum 28%-a, a Solana tokenek 65%-a, és a SUI érmék 77%-a volt stakelve, ami jól mutatja, hogy a befektetők körében egyre népszerűbb ez a fajta jövedelemszerzés.

Tekintve, hogy egyre több kezdő kriptokereskedő is szeretne belevágni a stakelésbe, cikkünkben felsorolunk néhányat a legjobb staking platformok közül, kiemelve azok fő funkcióit és kínálatát.

Best Wallet: Egy magas staking jutalmakat kínáló multi-chain tárca

Bár a Best Wallet a stakelést csak egy kiegészítő funkcióként adta hozzá a tárcájához, a platform kifejezetten magas hozamokat kínál. A Best Walleten a stakelés a mobilalkalmazáson keresztül történik, a FireBlocks-szal való együttműködése miatt pedig kifejezetten magas biztonságot kínál.

A több mint 60 blokkláncot és több mint 1000 kriptovalutát támogató Best Wallet az Ethereum esetében 3,99%-os, a Solana esetében pedig 7,6%-os éves hozamot (APY) kínál. Ezeknél még magasabb jutalmakat lehet szerezni az ATOM és az Injective stakelésével: előbbinél 14,75%-os, utóbbinál pedig 20,56%-os éves hozamra lehet szert tenni.

Binance: A világ legnagyobb kriptotőzsdéje háromféle stakelési módot kínál

A világ legnagyobb és legismertebb kriptotőzsdéje, a Binance háromféle stakelési módot biztosít a kereskedőknek.

Az egyik az úgynevezett zárolt stakelés, amely esetében a befektető az eszközeit előre meghatározott időtartamra zárolja. A stakelés itt egy héttől három hónapig terjedhet, és annak ellenére, hogy a felhasználók bármikor kivehetik a kriptójukat, ha ezt a meghatározott idő lejárta előtt teszik, általában nem kapják meg a staking jutalmakat.

Egy másik opció a Binance-en a DeFi staking, amely lehetővé teszi, hogy DeFi projektek stakelésében vegyenek részt a befektetők. Fontos azonban szem előtt tartani, hogy ezek a projektek legtöbbször magas kockázatokkal is járnak, ezért mindig érdemes megvizsgálni az adott platform hátterét, mielőtt stakelésbe kezdenénk.

A harmadik lehetőség pedig az Ethereum 2.0 staking. Az ETH 2.0 elsődleges célja, hogy a hálózat skálázhatóbbá, fenntarthatóbbá és biztonságosabbá váljon, ebben pedig kiemelten fontos a stakelés. A Binance-en egyébként az ADA és az ATOM stakelése éri meg a legjobban, ezek ugyanis akár 24%-os APY-t biztosíthatnak.

Kraken: Stabil hátterű kriptotőzsde, óriási kínálattal

A Kraken egy központosított kriptotőzsde, amely néhány kriptó esetében akár 17%-os APY-t kínál. A Krakenen a stakelés ugyanúgy működik, mint a többi platformon, a jutalmak pedig hetente egyszer kerülnek a felhasználók tárcájába.

A kriptotőzsdén kétféle stakelési forma áll rendelkezésre. A kötött stakelés az eszközt egy meghatározott időre köti le, ezzel szemben a rugalmas stakelés esetében a befektetők bármikor feloldhatják az eszközeiket.

A Krakenen egyébként összesen 24 különböző kriptót lehet stakelni. Az Ethereum stakelése esetén a kötött változat 2,5-7%-os APY-t kínál, a rugalmas stakelésnél pedig 1-3%-os az éves hozam. Az Injective és a Flow ennél még magasabb jutalmakat biztosít, a stakelés módjától függően 7-15%-os APY-val.

Érdemes azonban megjegyezni, hogy a staking jutalmak a felhasználók nemzetiségétől is függnek. Továbbá a Kraken nem teszi lehetővé a felhasználóknak, hogy az összes eszközüket stakeljék: a befektetők csak az általuk választott eszközök 50%-ára kaphatnak jutalmat.

Bitrue: Mémcoinok stakelése magas hozamokkal

A Bitrue egy másik kriptotőzsde, amely szintén nagy staking-kínálattal rendelkezik. Amik különlegessé teszik a stakelést ezen a platformon, azok a magas éves hozamok az alacsony piaci kapitalizációjú kriptók esetében. Például azok, akik AI16Z-t stakelnek, akár 33,20%-os hozamot is élvezhetnek, de az AVA esetében a jutalmak akár a 80%-os APY-t is elérhetik.

A Bitrue-n összesen 20 eszköz áll rendelkezésre stakelésre, azonban ezek szinte mindegyike mémcoin. Ráadásul a stakelés ezen a platformon csak 7 napig történik, annak ellenére, hogy ezt az időkeretet valamennyire meg lehet hosszabbítani.

Bybit: Egy átfogó Web3 staking platform

A Bybit egy rendkívül népszerű kriptotőzsde, amely viszonylag magas staking jutalmakat kínál. Ezen a platformon kétféle módon lehet passzív jövedelemhez jutni, az egyik a Bybit-, a másik pedig a Web3 stakelés.

A Bybit stakelés esetében a jutalmak kicsit visszafogottabbak, az ETH esetében például 1,5%-os az APY. A Web3 stakelés azonban ennél magasabb jutalmakat biztosít. Ez a funkció a platformon a Web3 Earn programon keresztül érhető el, és a weboldal szerint lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy több kriptóval is passzív jövedelemre tegyenek szert. Ez az egy kattintással történő stakelés például a Solana esetében akár 10%-os éves hozamot is kínálhat.

Fontos azonban megjegyezni, hogy a Bybit-et a napokban óriási károkat okozó hackertámadás érte, több mint 1,5 milliárd dollárnyi ETH-t loptak el a tőzsdéről, ezzel pedig ez az incidens lett minden idők legnagyobb kriptolopása. Éppen ezért egyelőre érdemes lehet kerülni a Bybit-en történő kereskedést és stakelést, legalábbis addig, amíg a tőzsde kilábal a mostani kényes helyzetéből.