Egy afrikai ország 81 milliárd dollárra pereli a Binance kriptotőzsdéjét

A nyugat-afrikai ország, Nigéria kormányzata csillagászati értékre indított pert a Binance ellen, 81,5 milliárd dollárt követelve. A kormány 2 milliárd dollárt követel adóhátralékként, a többi egyéb bírságokból és kártérítési követelésekből áll össze. A Binance valószínűleg harcolni fog a vádak ellen, de erről még nem nyilatkoztak az érintettek. A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance és Nigéria kapcsolata sosem volt problémáktól mentes. Az ország 2024-ben adócsalással vádolta meg a céget, és azt állította, hogy a tőzsde elősegítette az illegális devizamanipulációt. Ez csak a jogi csatározás kezdete volt, mert ezzel a 81,5 milliárd dolláros követeléssel az ország újabb szintre emeli a harcot.

A Binance valószínűleg messziről elkerüli Nigériát

A jelentések szerint egyébként a nigériai kormány a Binance-t vádolja a helyi fizetőeszköz, a naira leértékelődése miatt. A naira egyébként még a forintnál is jóval gyengébb, négy nairát kell egy forintért adni napjainkban. A perben azt állítják, hogy a Binance 79,5 milliárd dollár gazdasági veszteséget okozott az országnak. Nem sokkal azután, hogy 2024-ben elkezdődött a jogi küzdelem a felek között, a nigériai hatóság letartóztatta a Binance két vezetőjét. Őrizetbe vételükből komoly nemzetközi incidens lett, és a nigériai kormány csak tavaly októberben ejtette a vádakat. Nyilvánvaló ebből a mostani hírből, hogy Nigéria nem tett le még a Binance elleni harcáról. A Binance elleni konkrét nigériai vádak között szerepel adócsalás, pénzmosás és devizákhoz kapcsolódó jogsértések. Még a vádak e kibővített listáját is figyelembe véve a 81,5 milliárd dolláros kártérítés lehetetlenül nagy számnak tűnik.

Bár a per teljes figyelmen kívül hagyása hosszú távon nem biztos, hogy megfelelő lépés, a Binance valószínűleg nem fog egyhamar visszatérni Nigériába. A cég egyelőre nem kommentálta nyilvánosan az eljárást, de néhány poszt szerint egyértelműen vitatja a vádakat. Tekintettel arra, hogy a külföldi diplomáciai nyomás döntően befolyásolta a két szervezet közötti legutóbbi harcot, Nigéria esélyei azért nem tűnnek jónak. Eközben a hét elején egyes hírek szerint a nigériai kormány állítólag tárgyalásokat folytatott a LIBRA csapatával. Ez az a csapat, amely az argentin elnök bukott LIBRA tokenje mögött állt és a bedöntésében is részt vett. A kormány Nigériában szintén egy mémcoin létrehozásában gondolkodik ezek szerint. Összességében viszont ez nem az az ország, ahol a kriptósoknak annyira átlátható és egyszerű lenne a környezet.