Dave Portnoy ezúttal a saját pump and dump rendszeréből profitált 258 ezer dollárt

Portnoy 357,9 millió dollár értékben vásárolt GREED-et – ami a token teljes kínálatának 35%-át teszi ki -, mielőtt a nagy részét eladta volna.

A Barstool Sports alapítóját, Dave Portnoy-t sok kritika érte, miután az amerikai üzletember közel 258 000 dollár hasznot húzott egy Solana-alapú mémcoinból, a Greed-ből (GREED). Portnoy azért áll jelenleg viták középpontjában, mert a nagy összegű eladása után a Greed teljesen összeomlott.

A Lookonchain blokkláncelemző cég szerint miután Portnoy megalkotta a mémcoint, 357,9 millió dollár értékben vásárolt belőle, ami a token teljes kínálatának 35%-át teszi ki. Egy órával később az üzletember eladta ennek a nagy részét, ami a token értékének zuhanását okozta.

A Dexscreener adatai azt mutatják, hogy a token árfolyama 0,03 dollárról 0,003 dollárra zuhant, ami több mint 90%-os csökkenést jelent Portnoy eladását követően.

Portnoy az eladását követően egy GREED2 nevű tokent is elindított

A masszív eladást követően Portnoy nyilvánosságra hozta, hogy a nyereségét egy másik mémcoinba, a JAILSTOOL-ba helyezte át, amelyet ő maga is népszerűsít.

Érdemes azt is megjegyezni, hogy a kritikáktól nem félve az üzletember még kedden elindított egy új tokent, a GREED2-t.

„Most indítottam el a GREED2-t. Ne fektessetek ebbe az érmébe többet, mint amennyit megengedhettek magatoknak, hogy elveszítsetek. Volatilis lesz” – írta Portnoy egy X-bejegyzésben.

Portnoy figyelmeztetése ellenére a GREED2 piaci kapitalizációja kezdetben 28 millió dollár fölé szökött, de a pump.fun adatai szerint hamar 750 000 dollár alá esett.

„Mindannyian kapzsik vagytok. Legalább ismerjétek el. Én nem foglak átverni, de a melletted lévő fickó talán igen” – írta Portnoy az X-en, utalva ezzel arra, hogy a jelenlegi piacon a mémcoinok nagy része egyszerű pump and dump rendszer. Persze a GREED2 jó eséllyel ismét átverés lesz, éppen ezért minden kriptobefektetés előtt érdemes jól utánanézni annak a projektnek, amelyet kiválasztottunk.

Egy korábbi pump and dump rendszerrel is kapcsolatba hozták Portnoy-t

A kriptoközösség továbbra is megosztott Portnoy-jal kapcsolatban. Egyesek azzal vádolják, hogy egy klasszikus pump and dump rendszert épített fel, ahol a token árát szándékosan felhajtják, mielőtt a bennfentesek profitszerzés céljából eladnák, a többi befektető pedig veszteséget szenvedne.

Nem ez az első alkalom, hogy Portnoy-t ellentmondásos mémcoin-tevékenységekhez kötik, a hét elején ugyanis a Libra mémérmével hozták kapcsolatba. A Libra csapat tagja, Hayden Davis szerint Portnoy állítólag milliókat veszített a Librával, amit Davis „ajándékként” visszautalt neki, és még arra is megkérte a Barstool Sports alapítóját, hogy tartsa titokban az esetet. Davis később elismerte, hogy a Libra csapata megvásárolta a tokenek nagy részét a bevezetéskor, és így profitált a bennfentes vásárlásokból.

Érdemes egyébként megjegyezni, hogy a CoinGecko jelentése szerint 2024-ben a kriptókkal kapcsolatos keresések 31%-a a mémcoinokhoz volt köthető, ami jól mutatja, hogy milyen ütemben terjednek el ezek a kifejezetten kockázatos eszközök.