160 millió dolláros kölcsön áll Trump mémcoinja mögött

Donald Trump amerikai elnök hivatalos mémcoinjának (TRUMP) első néhány napja egészen másképp alakulhatott volna, ha néhány kriptoprojekt nem járult volna hozzá a sikeréhez.

A MoonPay, egy kriptofizetésekkel foglalkozó cég 160 millió dolláros – döntő fontosságú – kölcsönt kért a Galaxy Digital-tól és a Ripple-től, hogy Trump mémcoinja túlélhesse az óriási keresletet.

„A volumenek egyszerűen gigantikusak voltak” – mondta Keith Grossman, a MoonPay elnöke egy podcastban, hozzátéve, hogy a vállalat fejének, Ivan Soto-Wrightnak „szinte az életét kellett feltennie erre a projektre.”

 

Egy nap alatt megduplázódott a likviditáshoz szükséges összeg

Ha a vállalatnak nem lett volna meg a likviditása ahhoz, hogy megkönnyítse a token vásárlását, akkor a felhasználók egy része jó eséllyel nem tudott volna hozzáférni Trump kriptójához. Sőt, Grossman szerint előre fel kellett készülniük az óriási keresletre, különben a MoonPay appja használhatatlanná vált volna.

A probléma elkerülése érdekében Grossman elmondta, hogy ő és Soto-Wright a MoonPay pénzügyi igazgatójával, Mouna Sialával együtt dolgoztak a szükséges pénzösszeg előrejelzésén, és az eredetileg 50 millió dollárra becsült összeg gyorsan megduplázódott 100 millió dollárra, miután a token szinte felrobbant az első 24 órában.

Mivel a MoonPay tartalékai hagyományos pénzügyi rendszerekben voltak elzárva, Grossman elmondta, hogy SMS-t küldött a Galaxy Digital fejének, Mike Novogratz-nak, és egy rövid beszélgetés után megállapodtak egy kölcsönről. Grossman szerint ez azonban óriási papírmunkát jelentett a MoonPay csapatának, és azt is igazolniuk kellett, hogy rendelkeznek a kölcsön visszafizetéséhez szükséges pénzeszközökkel.

Mindössze két nap alatt 73 milliárd dollár lett a mémcoin értéke

A 100 millió dollár azonban még mindig nem volt elég. Mivel a következő napon a TRUMP iránti kereslet tovább nőtt, Grossman elmondta, hogy a MoonPay a Ripple Labs vezérigazgatójához, Brad Garlinghouse-hoz fordult. A Ripple vezetője beleegyezett abba, hogy kölcsönt ad a vállalatnak, és végül 60 millió dollárt utalt át a Galaxy-nak, az pedig tovább a MoonPay-nek.

Mivel a következő hétfőn és kedden Európában és az Egyesült Államokban is megnyitottak a bankok és a pénzintézetek, a MoonPay hozzáfért a tartalékaihoz, és kedd délutánra teljes egészében visszafizette a tartozását.

A TRUMP token a CoinGecko adatai szerint a bevezetést követő első öt napban átlagosan több mint 20 milliárd dolláros kereskedési forgalmat bonyolított le, és kevesebb mint 48 óra alatt gyorsan több mint 73 milliárd dolláros, teljes hígított értéket ért el.

A bevezetését követő napokban Trump mémcoinját még olyan neves kriptotőzsdék is listázták, mint a Binance és a Coinbase, ami még elérhetőbbé tette a tokent a felhasználók számára. A TRUMP egyébként a cikk írásakor 16,92 dolláron kereskedik, és az elmúlt 7 napban közel 12%-ot esett az árfolyama.