A Bitpanda hivatalosan belép az Egyesült Királyság piacára az FCA engedélyével

A kriptovaluta-iparág egyre inkább a szabályozott működés felé halad, mivel a jogszabályi megfelelés kulcsfontosságú tényezővé vált a befektetők és a piaci szereplők számára. Az elmúlt években számos kriptoszolgáltató küzdött a megfelelő engedélyek megszerzéséért, miközben a szabályozók is szigorították az előírásokat. Ebben a környezetben a Bitpanda kiemelkedik azon kevés platform közül, amelyek következetesen bővítik szabályozott működésüket Európában és azon túl. Az osztrák székhelyű vállalat legújabb mérföldköve az Egyesült Királyság piacára történő belépés, miután megkapta az FCA jóváhagyását.

Új szabályozott szereplő a brit piacon

A Bitpanda megkapta az Egyesült Királyság Pénzügyi Magatartási Hatóságának (FCA) engedélyét, amely lehetővé teszi számára, hogy kibővítse kriptopénz-szolgáltatásait az országban. Az engedély révén az osztrák székhelyű platform a digitális eszközök teljes termékpalettáját kínálhatja a brit befektetők számára.

A brit piacra lépés nem csupán egy újabb terjeszkedési lépés a Bitpanda számára, hanem komoly elismerés is. Az Egyesült Királyság pénzügyi szabályozó hatósága, az FCA, az egyik legszigorúbb kriptoszabályozó az európai térségben, és több kriptovállalatnak kellett elhagynia az országot az előírások szigorítása miatt. Az FCA engedély megszerzése így nemcsak a Bitpanda szolgáltatásainak bővítését teszi lehetővé, hanem egyúttal igazolja is, hogy a vállalat megfelel a brit szabályozói elvárásoknak.

Ez a fejlemény azt követi, hogy a Bitpanda a közelmúltban megszerezte a német szövetségi pénzügyi felügyeleti hatóság (BaFin) engedélyét a kriptoeszközök piacainak uniós szintű szabályozása alapján (MiCAR, Markets in Crypto-Assets Regulation). A MiCAR keretrendszer célja a digitális eszközszolgáltatók egységes szabályozása az egész Európai Unióban.

„Európa vezető kriptoplatformjának lenni azt jelenti, hogy az Egyesült Királyságban kell lennünk – ez nem volt kérdéses” – nyilatkozta Eric Demuth, a Bitpanda vezérigazgatója és társalapítója.

A vállalat több mint 500 kriptovalutához biztosít hozzáférést, amely állítása szerint az egyik legszélesebb kínálat a piacon. „Ez volt az utolsó hiányzó darab ahhoz, hogy valóban minden európait kiszolgáljunk. Most már egyértelmű a fókuszunk: olyan terméket nyújtunk, amely megfelel a brit befektetők igényeinek. Készen állunk arra, hogy üdvözöljük a brit befektetőket és a Bitpanda-t a következő szintre emeljük” – tette hozzá Demuth.

A Bitpanda belépése a brit piacra új lehetőségeket nyit a helyi befektetők számára. Az osztrák platform több mint 500 kriptovalutához kínál hozzáférést, emellett staking szolgáltatásokat és kripto-megtakarítási terveket is biztosít. Az FCA által jóváhagyott szereplők nagyobb bizalmat élveznek a befektetők körében, így a Bitpanda megjelenése alternatívát jelenthet azok számára, akik egy szabályozott környezetben szeretnének digitális eszközökkel kereskedni.

A Bitpanda a terjeszkedés részeként állandó iroda létrehozását tervezi az Egyesült Királyságban. A vállalat emellett növelni kívánja a helyi munkaerő számát, és brit befektetőkre szabott termékeket kíván kifejleszteni.

A Bitpanda a Közel-Keleten is terjeszkedik

Decemberben a Bitpanda elvi jóváhagyást kapott az Egyesült Arab Emírségek (EAE) virtuális eszközöket szabályozó hatóságától (VARA) – adta hírül a Finance Magnates.

Ezt a jóváhagyást kevesebb mint nyolc hónappal a benyújtás után adták meg. A teljes körű engedélyezést követően a Bitpanda Bitpanda Broker MENA DMCC néven fog működni, ami az első Európán kívüli terjeszkedését jelenti.

Korábban a Bitpanda a DMCC kriptoközpontjában, Dubaiban hozott létre irodát. Azóta regionális szakértőket vett fel, és partnerségeket alakított ki pénzügyi intézményekkel és kriptoplatformokkal. Az FCA engedély megszerzése különösen fontos időszakban történt, hiszen az Egyesült Királyság kormányzata jelenleg dolgozik a teljes körű kriptovaluta-szabályozás bevezetésén, amely várhatóan 2026-ra készül el. A Bitpanda így előnybe kerülhet más platformokkal szemben, mivel már most megfelel a szigorú előírásoknak. Eközben az Európai Unióban a MiCA engedély révén biztosítja, hogy a szabályozási keretek között, egységes feltételekkel nyújthassa szolgáltatásait a 27 tagállamban.

A vállalat célja, hogy az európai szabályozott platform státuszát kihasználva az Egyesült Arab Emírségek és a tágabb MENA-régió befektetőit is kiszolgálja.