Észak-Karolina is Bitcoinba fektetné az állami tartalékok egy részét

Észak-Karolina a 19. amerikai állam, amely bejelentette, hogy stratégiai tartalékeszközként vezetné be a Bitcoint BTC Price BTC Price .

A törvényjavaslatot (HB 92) Destin Hall képviselőházi szóvivő terjesztette elő, Mark Brody és Steve Ross képviselők támogatásával, akik köztudottan kriptopárti politikusok.

A HB 92 értelmében Észak-Karolina a közpénz legfeljebb 10%-át fektetné olyan ETF-ekbe, amelyek a 750 milliárd dollárt meghaladó piaci kapitalizációjú digitális eszközökhöz kapcsolódnak. Jelenleg csak a Bitcoin felel meg ennek a kritériumnak, amely a CoinMarketCap adatai szerint körülbelül 1,94 billió dolláros piaci kapitalizációval büszkélkedhet.

A törvényjavaslatot megalkotó képviselő úgy véli, hogy a HB 92 jelentős hatással lehet az állam gazdaságára:

„A Bitcoinhoz hasonló digitális eszközökbe való befektetés nemcsak pozitív hozamot ígér az állami befektetési alapunk számára, hanem Észak-Karolinát a technológiai fejlődés és innováció terén is vezető pozícióba helyezi” – mondta Hall.

Dan Spuller, a Blockchain Association egyik vezetője az X-en azt írta, hogy bár Észak-Karolina kezdeményezését érdemes komolyan venni, más államokban számos törvényjavaslat elakadt anélkül, hogy eljutott volna a jogalkotókig.

Utah-ban hamarosan valóság lehet az állami Bitcoin-tartalék

Míg Spuller a bejegyzésében azt állította, hogy számos javaslat elakadt egyes államokban, Utah a közelmúltban jelentős előrelépéseket tett ezen a területen.

Múlt héten a Utah állambeli képviselőház elfogadta a „Stratégiai Bitcoin-tartalék” nevű törvényjavaslatot (HB 230), amelyet Jordan Teuscher képviselő terjesztett elő. A törvényjavaslat többségi támogatást kapott, és most a szenátus szavazására, illetve a kormányzó aláírására vár, hogy törvénybe iktassák.

A HB 230 törvénybe iktatása esetén Utah lehet az első a 19 állam közül, amely közpénzeket fektet Bitcoinba. A javaslat egyébként az állam tartalékainak legfeljebb 5%-át engedi BTC-be vagy más digitális eszközbe fektetni.

Érdemes megjegyezni, hogy Donald Trump amerikai elnök a kampánya során bejelentette, hogy stratégiai tartalékeszközként vezetné be a BTC-t. Beiktatását követően végrehajtási rendeletet adott ki, amelyben arra kérte a kormányát, hogy vizsgálja meg egy Bitcoin-tartalék létrehozásának ötletét.

Az Egyesült Államokon kívül egyébként a Cseh Köztársaság is fontolgatja, hogy nemzeti tartalékának jelentős részét Bitcoinba fekteti. Ha ez valóban megtörténik, az ország központi bankja lesz az első a világon, amely a BTC-t a portfóliójába integrálja.