Már több mint 500 millió aktív cím érhető el a Binance saját hálózatán

A BNB Chain, vagy ahogy korábban ismerték, a Binance Smart Chain, a Binance kriptovaluta-tőzsde által létrehozott blokklánc-ökoszisztéma. A nagy teljesítményű és alacsony tranzakciós költségekkel operáló blokklánc elsődleges célja a decentralizált alkalmazások és okosszerződések futtatása. A 2021-es bikapiac leginkább felkapott hálózata 2025 februárjában azonban újabb mérföldkövet ért el.

A BNB hálózata a történelem során először lépte túl az 500 millió aktív címet. Az aktivitás megugrása első sorban a Test névre hallgató mémcoin-projekt debütálásának volt köszönhető. Erről maga CZ, a Binance alapítója, is posztolt saját X-felületén.

Óriási aktivitás a BNB hálózatán

A Binance Smart Chain 2021-ben robbant be a köztudatba, amikor a DeFi-nyarat követően rengeteg új kriptovaluta-kereskedő érkezett a piacra, akik nemcsak a centralizált tőzsdéken, hanem a decentralizált alkalmazásokon is megpróbálták tőkéjüket kamatoztatni. Többek között a PancakeSwap-nak és más dApp-oknak köszönhetően a most már BNB néven elérhető hálózat óriási sikerre tett szert. Ennek ellenére, az elmúlt években a BNB háttérbe szorult olyan ökoszisztémák mögött, mint a Solana, az Avalanche, vagy éppen az idén berobbanó Sui.

2025 februárjában azonban a BNB a történelem során először lépte túl az 500 millió aktív címet. A mérföldkőről először a Whale Insider számolt be az X-en. A növekvő aktivitás a DeFi Llama analitikai platform szerint 12 hónapos napi csúcsot eredményezett a tranzakciók számában, ez pedig hamarosan akár az árfolyamokban is jelentkezhet.

A platform adatai szerint a BNB jelenleg az 5. legnagyobb decentralizált ökoszisztéma, ami 841 protokollnak ad otthont. A több mint 5 milliárd dolláros teljes zárolt értékkel (TVL) rendelkező BNB ezzel a DeFi-piac közel 5%-át teszi ki, amit továbbra is az Ethereum ural 53%-kal – és több mint 56 milliárd dollárral.

Megérkeztek a mémcoinok a BNB-re

Az elmúlt napokban tapasztalt óriási aktivitás azonban nem egy decentralizált tőzsdének tudható be, hanem a mémcoinoknak. 2024-ben a Solana mellett a Toncoin, a Tron és a Sui is rengeteg mémcoin-projekt elindításáért felelt, az olcsó és hatékony BNB pedig szintén tökéletes táptalaj lehet ezeknek a kisebb, valódi felhasználással nem rendelkező projekteknek.

Ahogyan arról a Binance korábbi vezérigazgatója, CZ, is beszámolt, a BNB fejlesztőcsapata szintén kihasználja a mémcoin-piac vonzerejét, melyben a BNB hálózata versenyelőnnyel rendelkezik. Ez abból fakad, hogy az Ethereum Virtual Machine-hálózatok (EVM) közül a BNB áll a kompatibilitás terén az első helyen, vagyis egyszerű az Ethereummal történő kölcsönhatást és tranzaktálást megvalósítani.

A Binance ökoszisztémája annyira komolyan veszi a mémcoin-integrációt, hogy még egy oktatóvideót is közölt a narratíváról. A videó közzététele után jelentősen nőtt a Dune Analytics portálja szerint a BNB-n tapasztalt aktivitás.

Bemutatkozik a TST token

CZ beszámolója szerint a BNB csapata elsőként a Test tokennel, vagyis a TST-vel, igyekezett kipróbálni, mit is bír a BNB hálózata, ha a mémcoinokról van szó. A megosztó kripto-influenszer bejegyzésében az alábbi üzenet állt:

„Ez NEM a BNB csapata, vagy bárki más által elindított hivatalos mémcoin. Ez egy teszt projekt, amit az oktatóvideóhoz csatoltak. Nincs benne semmiféle érték.”

Ennek ellenére a TST árfolyama tegnap meghaladta a 0,52 dolláros árfolyamot is, amivel 500 millió dolláros kriptovaluta-projektté vált. Jelenleg 0,17 dolláron kereskedik a TST, vagyis 24 óra alatt több mint 60%-ot vesztett az értékéből.

A TST teljesítménye ellenére a Binance mémcoin-kampánya kifizetődő lehet, hogy visszaszerezze helyét a legnagyobb ökoszisztémák között. Egyes elemzők szerint a jelenleg 610 dolláron elérhető BNB BNB Price BNB Price akár az 1000 dolláros árfolyamot is elérheti a közeljövőben.