A Kraken tisztában lehet Satoshi személyazonosságával, állítja a Coinbase vezetője

A Coinbase üzleti műveletekért felelős vezetője, Conor Grogan nemrég kisebb nyomozásba kezdett azzal kapcsolatban, hogy ki lehet Satoshi Nakamoto, a Bitcoin megalkotója.

Éppen tavaly az HBO kiadott egy várva várt dokumentumfilmet a Digitális pénz: A Bitcoin rejtélye címmel, amely azt állította, hogy a kanadai fejlesztő, Peter Todd Satoshi. A kriptoközösséget azonban nem győzte meg a film, így továbbra is sokan próbálják kideríteni, hogy ki lehet a Bitcoin rejtélyes megalkotója.

A Coinbase egyik vezetője, Conor Grogan Satoshi kriptotárcáinak adatait vizsgálta meg, hogy fényt derítsen a BTC megálmodójának személyazonosságára. Grogan a kutatása során három fő megállapítást tett:

  • Satoshi utoljára 2014-ben volt aktív a blokkláncon.
  • Lehet, hogy egy kanadai BTC tőzsdét használt.
  • A Kraken kriptotőzsde ismerheti Satoshi személyazonosságát.

Azt a tőzsdét vásárolta fel a Kraken, amely aktív kapcsolatban volt Satoshival

Az eredmények egy, az úgynevezett Patoshi-mintán alapuló címkészleten alapulnak, amelyet az Arkham Intelligence nemrég katalogizált. Bár nincs egyértelmű kapcsolat ezen címek és Satoshi között, Grogan szerint szinte biztos, hogy a címek az ő tulajdonában voltak.

A Coinbase vezetője elmondta, hogy kutatásai szerint Satoshi 1,096 millió BTC-t – ami 108 milliárd dollárnak felel meg – birtokol, ezzel pedig a rejtélyes alkotó papíron gazdagabb, mint Bill Gates.

Grogan összesen 24 kifelé indított tranzakciót talált ezekről a címekről, és a legnépszerűbb célcím az „1PYYj” volt. Azt is észrevette, hogy ez a cím BTC-t fogadott a Cavirtex-ről, egy kanadai tőzsdéről. A Kraken 2016-ban felvásárolta a Cavirtexet, ez pedig azt jelenti, hogy Jesse Powell, a Kraken társalapítója információkkal rendelkezhet Satoshi valódi személyazonosságáról – különösen, ha megtartottak bármilyen KYC információt erről a tárcáról.

Mi a Patoshi bányászati minta?

A Patoshi – amelyre Grogan a kutatásában is utalt – egy olyan bányászati minta, amelyet a bitcoin-bányászatban az első két évben, azaz 2009-ben és 2010-ben tapasztaltak. Ezt a mintát Patoshi-nak nevezték el, a „pattern” és „Satoshi” szavak összekapcsolásával. Érdemes azt is megjegyezni, hogy a Bitcoin megalkotójának egyetlen biztos címéről származik – arról, amelyre a 2009. január 3-ai genezis blokkot, a valaha bányászott első 50 BTC-t jóváírta.

És bár Satoshi több ezer blokkot bányászott, minden alkalommal más címet használt a bitcoin jutalmak kiutalásához. A Patoshi minta segített azonosítani azokat a címeket, amelyeket Satoshi 2010-ig használhatott, és becslések szerint – köztük Gorgan becslései szerint is – ezekre összesen körülbelül 1,1 millió BTC kerülhetett.