A hírhedt Bitcoin-kritikus Peter Schiff megint elvetette a sulykot

Annak ellenére, hogy a bitcoin árfolyama történelmi csúcsokat döntöget és Donald Trump beiktatása hatalmas lendületet adott a kriptopiacoknak, a kételkedők még mindig kételkednek. Specifikusan a jól ismert Bitcoin-kritikus Peter Schiff. Annak ellenére, hogy január 15-én december óta most már negyedszerre lépte át a 100 ezer dolláros határt a BTC ára és valószínűleg a 100 ezer dolláros támasztási szint felett maradhat, az EuroPacific Capital alapítója továbbra sem áll le. A héten posztolt egyet az X-en, amelyben a bitcoint egyszerűen mémcoinnak nevezte.

Schiff posztjának részletesebb körbejárása

Azt tudni lehet Schiffről, hogy nem teljesen hátsó szándékok nélkül támadja a Bitcoint, ő maga ugyanis aranyban utazik. Így nem meglepő, hogy X-posztjára olyan válaszokat kapott, minthogy maga az arany sem több egy egyszerű kődarabnál, vagy egy „mémkőnél”. A mémcoinok olyan kriptovaluták, amelyek egy mém körül forognak és egy kriptográfiai biztonsággal fenntartott, nyilvános és automatizált blokklánccal meg vannak támogatva. A New York Times egy 2022-es cikkében a mémeket pedig úgy definiálta, mint a média olyan darabját, amelyet kulturális, társadalmi vagy politikai kifejezések átdolgozására használnak fel, alapvetően humorosan. De persze a viccekből kifejezetten nagy felemelkedések is születnek. Ott van a Solanán indult TRUMP mémcoin, amely január 21-én, az elnök beiktatásának napján a legtrendibb mémcoinnak számított a kriptovilágban.

A Coinbase szerint pedig a mémcoinok olyan kriptovaluták, amelyeket gyakran internetes mémek vagy trendek inspirálnak. Ez azért a bitcoinra semmilyen formában nem igaz, amelyet leginkább a 2008-as pénzügyi válság inspirált. A Bitcoin kriptográfiából és a megosztott adatbázisok P2P-hálózataiból merít ihletet. Az Investopedia szerint egy mémcoin olyan kriptovaluta, amelyet karakterekről, személyekről, állatokról, műalkotásokról vagy bármi másról neveztek el. És amely humoros, könnyed, és szórakoztató közösséget ígérve próbál vonzó lenni a felhasználók számára. Ez sem igaz a bitcoinra. Eredeti és egyedi, akárcsak minden digitálisan sorszámozott és védett coin bitje a hálózatán. Szóval még ha meg is próbáljuk értelmezni Schiff üzenetét, akkor is gyorsan beláthatjuk, hogy nincs igazság a szavaiban. Megosztó akar lenni, hiszen a reakciónál nincs jobb reklám, legyen az jó vagy rossz reakció. Gondoljunk csak a Trumpot bíráló üzeneteire.