Zuckerberg: Biden tisztviselői kiabálva követelték a COVID-ról szóló posztok törlését

Kiderült az igazság, Zuckerberg szerint a Biden-kormányzat kiabálva követelte a COVID-mellékhatásokról szóló posztok törlését

Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója nemrégiben bírálta a Biden-kormányzatot. Állítása szerint a kormány nyomást gyakorolt a vállalatra, hogy cenzúrázza a politikai szempontból kockázatos tartalmakat.

A „Joe Rogan Experience” podcastben Zuckerberg elárulta, hogy a Biden-kormányzat a COVID-19 politikával kapcsolatos hivatalos narratívával ellentétes tartalmak moderálására és törlésére kényszerítette a Meta-t.

Zuckerberg szerint a Biden-kormányzat tisztviselői „kiabáltak” és „átkozódtak a Meta alkalmazottaival, hogy érvényt szerezzenek a követeléseiknek. A milliárdos azt állítja, hogy a vállalat ellenállt, azonban a bizonyítékok nem igazolják.

Mark Zuckerberg élesen bírálta a Biden-adminisztrációt, erős fordulatot vett a Meta

A The Joe Rogan Experience című műsorban adott őszinte interjújában Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója kritizálta a Biden-kormányzatnak a közösségi média tartalmak moderálására vonatkozó megközelítését a COVID-19 járvány idején. Állítása szerint a kormány nyomása bizonyos tartalmak cenzúrázására „sérti a törvényt„.

Zuckerberg kifejtette, hogy a Meta a világjárvány idején hogyan küzdött a közbeszéd és a kormányzati nyomás egyensúlyának megtartásáért. Elismerte, hogy a platform hibákat követett el a tartalom moderálása során, beleértve olyan bejegyzések cenzúrázását, amelyekről később bebizonyosodott, hogy helytállóak voltak.

„Szuper keményen gyakoroltak nyomást ránk, hogy olyan dolgokat vegyünk le, amelyek őszintén szólva igazak voltak… Azt mondták, hogy bármit, ami szerint a vakcináknak mellékhatásai lehetnek, azt le kell szedni.”

– Mondta Zuckerberg majd hozzátette, hogy az ehhez hasonló követeléseket mind elutasították.

A milliárdos véleménye szerint az amerikai alkotmány sokat hangoztatott Első Alkotmánymódosítása a vállalatok tartalommoderációjára nem, de a kormányzatra sokkal inkább vonatkozik. A törvény az amerikai ethoszról szól. A legjobb párbeszéd megvalósításáról, ezért a kormányzat nem cenzúrázhatja ezeket a dolgokat – fejtette ki a Meta alapítója.

Azonban az állítások ellenére a Meta egyszer sem kezdeményezett jogi eljárást. Sőt, a vállalat az olyan peres ügyekben sem vett részt, ahol azzal vádolták a Biden-adminisztrációt, hogy a közösségi médiavállalatokat bizonyos nézetek elnyomására kényszerítették. A Meta tanúvallomása jelentősen erősíthette volna az ügyet, ám mindez nem következett be.

„Azt hiszem, volt egyfajta céljuk, amelyről azt gondolták, hogy az ország érdekeit szolgálja, és ahogyan ezt tették, szerintem megsértették a törvényt.”

– Fejtette ki a Meta vezérigazgatója.

A Biden-kormányzat visszautasította Zuckerberg állításait, és a tisztviselők tagadták, hogy a Metát cenzúrára kényszerítették volna. Mindemellett olyan dokumentumok is nyilvánosságra kerültek, amelyek szerint a Meta speciális közvetlen kapcsolatot fejlesztett ki a Fehér Ház számára az eltávolítandó tartalmak megjelölésének megkönnyítésére.

Teljes gőzzel jön Trump, mindenki fordulatra számít

Donald Trump győzelme óta érezhető az üzleti világban történő átrendeződés. A legismertebb példa Elon Musk, aki pár év alatt Trump legnagyobb támogatójává vált. Ezért nem meglepő, hogy a világ egyik legjelentősebb vállalatának vezérigazgatója is úgy döntött, hogy beáll a Donald Trump-féle irányvonal mögé.

Január elején a Meta bejelentette az X-hez hasonló „szabad véleménynyilvánítási” modelljét, és teljesen felszámolják a harmadik féltől származó tényellenőrzést. A változások a Facebookot, az Instagramot és a Threads-t is, azaz több milliárd felhasználót érintenek. A vállalat a „mainstream diskurzus” korlátozása helyett inkább a „törvénytelen és nagy súlyú jogsértésekre” helyezi át a fókuszát.

Egyesek a felhasználók fokozott védelmének, a gyűlölet, a fenyegetések és a zaklatás erőteljes cenzúrájának végét váratlannak és csupán a hatalomhoz való igazodásnak vélik. Azonban a The Guardian egyik írója szerint mindez csupán Mark Zuckerberg eredeti, szabadabb megközelítéséhez való visszatérése.

A Trump-kormányzatot a kedvező szabályozási környezet és a nagyobb elfogadás reményében a kriptoipar többsége is támogatja. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a következő elnök beiktatása még meg sem történt, máris egy nagyszabású kriptobálon ünnepelnek az olyan nagykaliberű politikai és gazdasági szereplők, mint David Sacks, a Coinbase, a Metamask és a Microstrategy.