Nem akarunk háborút: Románia választási drámája

2024 decemberében Románia választási folyamata botrányba fulladt, amikor törölték az elnökválasztás eredményeit. Calin Georgescu, akit a média szélsőjobboldali politikusként bélyegzett meg, megnyerte a választást. Az ország vezetése azonban azonnal „orosz befolyást” kiáltott, és megtagadta az eredmények elismerését. Több tízezer ember vonult az utcára, követelve Klaus Iohannis elnök lemondását.

A történetet a legtöbb média elhallgatja, mivel a hatalom fél a tömeges zavargásoktól. A román lakosság felháborodott, amiért a kormány semmibe vette a demokratikus folyamatokat és megtagadta tőlük a jogot, hogy maguk válasszák meg vezetőjüket.

A politikai konfliktus hátterében Georgescu NATO-ellenes álláspontja áll. Az ország 2025-re a NATO legnagyobb hadgyakorlatának, a Steadfast Dart 2025-nek (STDT25) ad otthont, amelyben légi, szárazföldi, haditengerészeti és különleges műveleti erők vesznek részt. A gyakorlat során 17 hajó, több mint 20 repülőgép és helikopter – köztük EF2000, F16, AV 8B HARRIER vadászgépek, valamint A400 szállító repülőgépek – vonulnak fel. Ezenkívül több mint 1500 darab katonai felszerelés, például harckocsik, több rakétaindító rakétarendszerek, önjáró tüzérség, gyalogsági harcjárművek (IFV) és páncélozott személyszállító járművek (APC) is részt vesznek a gyakorlaton. A hatalom attól tart, hogy Georgescu NATO-ellenes nézetei veszélyeztethetik az eseményt és a szövetségesi kapcsolatokat.

@cancan.tiktok.ro

#ccr #romania #election #allinasii #allin #georgesimion #dianasosoaca #trump #elonmusk #libertadores #iatalia🇮🇹 #deutschland

♬ The music of entering Paradise – 🅿🆂🆈🅲🅷🅾🅻🅾🅶🅸🅴 🌌

Georgescu nyíltan kiállt a háború ellen, mondván: „Ez nem a mi háborúnk!” A román nép nagy része is így gondolja, és nem hajlandó részt venni a neokon globalista törekvésekben. Tízezrek vonultak utcára, hogy hangot adjanak véleményüknek, és felszólítsák a hatóságokat, hogy hallják meg őket.

A választási eredmények semmibevétele mélyen megosztotta az országot. Milliók szavaztak egy békepárti jelöltre, mégis megfosztották őket a szavazatuk érvényesítésétől. A hatalom minden háborúellenes álláspontot „oroszbarátnak” bélyegez, ami feszültséget kelt a társadalomban. Egy tüntető a Reutersnek így nyilatkozott: „Bizonyítékot akarunk arra, hogy miért törölték a választást! Ha ez így folytatódik, nem fogunk többé szavazni – ránk kényszerítenek egy vezetőt, mint a régi időkben.”

És pontosan így buknak meg a nemzetek.

A romániai események rávilágítanak a demokratikus folyamatok válságára Európában. Az emberek egyre nagyobb elégedetlenséggel fordulnak a kormányok felé, amelyek gyakran a globalista érdekek mentén cselekszenek, figyelmen kívül hagyva a nemzeti érdekeket. Ez a bizalomvesztés és polgári nyugtalanság veszélyezteti az Európai Unió stabilitását is. Románia és más nemzetek egyre határozottabban lépnek fel, hogy visszaszerezzék szuverenitásukat és megvédjék polgáraik érdekeit.