Ázsia a kriptopiac koronázatlan királya?

Ázsia a globális kriptovaluta-piac meghatározó központjává vált. Itt található a világ kriptovaluta-felhasználóinak 60%-a, valamint a régió biztosítja a globális likviditás legnagyobb részét. Kína kriptopiaca a szigorú szabályozások ellenére is virágzik, miközben Szingapúr az innovatív kriptofizetések élvonalában jár.

Ázsia: A globális kriptovaluta-adaptáció központja

A Foresight Ventures és a Primitive legfrissebb kutatása szerint Ázsia egyedülálló pozíciót tölt be a kriptovilágban. Az ázsiai országok nemcsak a globális kriptovaluta-felhasználók 60%-át adják, hanem a világ likviditásának legnagyobb részét is biztosítják, kiemelve a régió domináns szerepét a kriptopiacon. India, Indonézia és Vietnam is szerepel a 2024-es Global Crypto Adoption Index első tíz helyezettje között, ami azt mutatja, hogy ezekben az országokban dinamikus növekedés tapasztalható. A jelentés rámutat, hogy az ázsiai közösségek kiemelkedően aktívak a centralizált tőzsdék (CEX) használatában, a régióból származik a világ CEX-forgalmának 37,1%-a, ezzel biztosítva vezető szerepüket ezen a területen. Ezzel szemben Észak-Amerika dominál a decentralizált tőzsdék (DEX) használatában, míg Óceánia a globális forgalom kevesebb mint 2%-át adja.

„A Web3 iparágban az ázsiai régió különösen kiemelkedő szerepet tölt be, mint az innováció és a kereskedési piacok központja” – mondta Forest Bai, a Foresight Ventures társalapítója.

Kína: Tiltások ellenére is virágzik a kriptopiac

Kína szigorú szabályozásai ellenére a kriptovaluták ökoszisztémája továbbra is jelentős. A Hongkong által biztosított „kapu” révén a kínai befektetők alternatív megoldásokhoz folyamodnak, például OTC (over-the-counter) kereskedéshez, decentralizált pénzügyi (DeFi) platformokhoz és DEX-ekhez. A kutatások azt mutatják, hogy a kínai felhasználók stabilcoinokat használnak a tőkekontroll megkerülésére, miközben a fiatal retail befektetők dominálják a piacot, akik nagy kockázatot vállalva fektetnek be mémérmékbe, például Dogecoinba.

Kapcsolódó tartalom: Hogyan vált egy kínai hitelező cég a bitcoin-bányászat meghatározó szereplőjévé?

„A nyugati diskurzus gyakran feltételezi, hogy Kína teljesen betiltotta a kriptovalutákat, de a valóságban ez az iparág még mindig jelentős szerepet játszik, különösen az on-chain technológiai fejlesztések területén” – áll a jelentésben.

Szingapúr: A kriptofizetések úttörője

Szingapúr élen jár a kriptovaluták fizetési eszközként való alkalmazásában, és a régió innovációs központjává vált. 2024 második negyedévében a szingapúri kereskedők közel 1 milliárd dollár értékű kriptovaluta-tranzakciót dolgoztak fel, amely az elmúlt két év legmagasabb értékének számít. A városállam emellett jelentős lépéseket tett a szabályozás terén, 2024-ben 13 új kriptovaluta-engedélyt adott ki, több mint kétszer annyit, mint az előző évben. Szingapúr továbbá történelmet írt azzal, hogy az első ázsiai országként bevezette a Ripple RLUSD stablecoint, amely az Independent Reserve platformon debütált.

Ázsia szerepe a kriptovilág jövőjében

Ázsia jelentős mértékben hozzájárul a globális kriptovaluta-adaptációhoz és a piaci likviditáshoz, különösen az olyan országok révén, mint Kína és Szingapúr. Miközben a szabályozások és a kockázatok továbbra is kihívást jelentenek, a régió technológiai innovációi és aktív felhasználói bázisa megkerülhetetlenné teszi Ázsiát a kriptoipar jövőjének formálásában.