Tízmilliárd dolláros nyereséggel zárhatja az évet a Tether

A Tether a világ legnagyobb stabilcoin-kibocsátója, pénzügyi helyzete pedig a 2022-es medvepiac óta jelentősen fordult. A vállalat tartalékai között kincstárjegyek, arany és bitcoin (BTC) is szerepel, a kriptovaluták iránti kereslet felélénkülése pedig ahhoz vezetett, hogy a vállalat soha nem látott eredményeket produkálhat 2024-ben.

Becslések szerint a Tether nettó eredménye meghaladhatja a tízmilliárd dollárt a 2024-es üzleti évben. Paolo Ardoino szerint ehhez első sorban az járult hozzá, hogy a stabilcoin piaci kapitalizációja idén 50 milliárd dollárral nőtt.

Rekordnyereség, rekordnövekedés

2024 végére a stabilcoin-piac 210 milliárd dolláros méretet öltött a CoinGecko adatai szerint. A fiat valuták és a kriptovaluták közötti átváltást szolgáló, egy mögöttes eszközhöz kötött stabilcoinok közül egyértelműen kiemelkedik a Tether és az USDT. A Tether vállalata 140 milliárd dolláros piaci kapitalizációval rendelkezik, csak idén 50 milliárd dollárral nőtt az USDT-kibocsátó mérete.

Paolo Ardoino, a vállalat vezérigazgatója, úgy nyilatkozott, a Tether 90 milliárd dollárról egészen 140 milliárd dolláros értékig emelkedett az elmúlt 12 hónapban. A Tether nyereségességét pedig az adja, hogy tartalékait amerikai kincstárjegyekbe, aranyba és egyéb kockázatos eszközökbe – például bitcoinba (BTC) fektetik.

Az amerikai dollárhoz kötött USDT kibocsátója 2024 decemberi jelentéséből arra következtetnek, hogy a vállalat az elmúlt üzleti évben akár tízmilliárd dolláros nettó eredményt is produkálhat. Ez az eredmény közel négyszer növekedés lehet a 2023-ban elért, 2,85 milliárd dolláros történelmi nettó nyereséghez képest.

Jelentős beruházások 2024-ben

Amellett, hogy a kriptovaluta-piac jelentősen felpörgött idén a januárban jóváhagyott azonnali Bitcoin ETF-eknek és Donald Trump győzelmének köszönhetően, a Tether tevékenysége túlmutat azon, hogy az USDT-t dobja piacra.

A vállalat jelentősen növelte tartalékait, infrastrukturális fejlesztéseket eszközölt és a technológiai fejlesztésekre összpontosított. A Tether számos zöld energia projektet és adatközpontot támogatott, valamint közvetlen befektetővé vált a salvadori Bitcoin City-ben.

Nemrégiben a Ardoino azt is bejelentette, hogy a vállalata 775 millió dolláros befektetést hajt végre a Rumble videómegosztó hálózatba. A YouTube legnagyobb kihívójának számító, szólásszabadságot hirdető platform részvényei a hírre több mint 50%-ot emelkedtek. A Nasdaq-on jegyzett RUM jelenleg 13 dolláros árfolyamon forog úgy, hogy a Tether 7,5 dolláros árfolyamon vásárolt meg 103,3 millió törzsrészvényt.

A Rumble részvényárfolyamának változása, forrás: Google Finance

Várakozások a jövőt illetően

Ardoino úgy nyilatkozott, jövőre folytatja a növekedést vállalata, a nyereség legalább felét pedig vissza szeretnék forgatni a vállalati működésbe. A vezérigazgató szerint a bitcoin-bányászatok mellett a biotechnológiába és a mesterséges intelligenciába (AI) is szeretnék komolyabban beleásni magukat.

A Tether vezetősége szerint Donald Trump választási győzelme pozitívan befolyásolhatja a kriptovaluták helyzetét az Egyesült Államokban. Ez kiterjed a jogszabályi változásokra, valamint a befektetési környezetre is.

A Tether tartalékairól egyébként a Cantor Fitzerald gondoskodik, aki részesedéssel bír a stabilcoin-kibocsátó vállalatban. Howard Lutnick, amerikai üzletember, pedig a Trump által választott kereskedelmi miniszter, pedig a vállalat első embere.