Az alapító ügye nem befolyásolja a Telegram sikerességét

A Telegram kriptovalutás portfoliója figyelemre méltó növekedést mutat, és friss adatok szerint 2024 első felében elérte az 1,3 milliárd dollárt. Ez jelentős növekedést jelent a 2023 végén jelentett 400 millió dollárhoz képest. A vállalat kriptoeszközeinek értéke majdnem megháromszorozódott ebben az időszakban. A Toncoin (TON) eladásából származó nyereség és a The Open Network bevonásával kötött stratégiai üzlet is hozzájárult ehhez az emelkedéshez.

A Telegram továbbra is az egyik legnépszerűbb alkalmazás

A Telegram pénzügyi teljesítménye is jelentősen fellendült 2024-ben, a bevétel az első félévben elérte az 525 millió dollárt. Ez 190%-os növekedést jelent az előző évhez képest. Ennek az ugrásnak az egyik fő tényezője a kriptovaluták értékesítéséből származó 353 millió dolláros nyereség volt. Ehhez 225 millió dollár társult egy exkluzivitási megállapodásból, amely a TON tokeneket tette a platformon történő reklámvásárlások elsődleges valutájává. Bár az alku októberben lejárt, a pénzügyi hatás még az év első felében is érezhető volt. A vállalat a TON készletei miatt ki van téve a piaci ingadozásoknak.

Például amikor augusztusban letartóztatták a Telegram alapítóját, Pavel Durovot, a TON árfolyama 25%-kal esett, de a szélesebb kriptopiaci fellendülést követően gyorsan visszapattant. November végére a TON az 5,24 dolláros mélypontról 6,32 dollárra emelkedett. Apropó, Durov. Augusztus végén letartóztatták Franciaországban a platformmal kapcsolatos állítólagos jogsértések miatt, és a francia hatóságok bűncselekményekkel vádolták meg. Durov vitába szállt a vádakkal, hangsúlyozva, hogy a Telegramnak van egy európai uniós képviselője a szabályozási ügyek vonatkozásában. Az ügy nem zárult le, de Durov már szabadlábon védekezhet. A Telegram pedig továbbra is az egyik legnépszerűbb alkalmazás világszerte, 2024-re megközelíti a 950 millió havi aktív felhasználót. A TON a cikk írásakor nagyjából 6,2 dollár környékén kereskedik.