Egy kriptobefektetési gigász szerint az országok elkezdtek BTC-t venni

Az extravagáns jóslatairól is ismert Mike Novogratz, a Galaxy Digital Holdings nevű, torontói tőzsdén jegyzett vezető kriptobefektetési cég alapítója és vezérigazgatója jelentős eseményekről posztolt nemrégiben az X-en. Egy november 19-ei posztjában ugyanis Novogratz kijelentette, hogy az országok már most is szép számban vásárolnak bitcoint. Azt írta, hogy a globális BTC elfogadás nagy lendülettel halad előre, mivel hatalmas tőkeállományukkal a nemzetállamok is beléptek a piacra.

Egy korábbi Bloomberg-interjúban részletesen kitért az óriási új keresletre. Megemlítette egy közeli munkatársát – aki 2013-ban megismertette őt a BTC-vel -, aki akkor a Közel-Keleten tartózkodott. Azt mondta, hogy ismerőse soha nem látott még ilyet. Több embert győzött meg arról, hogy vásároljon bitcoint az ott töltött három nap alatt, mint bármikor az egész karrierje során.

Novogratz szerint a bitcoin számára az 500-800 ezer dolláros árfolyam sem elérhetetlen

Novogratz megjegyezte, hogy amikor Donald Trump Nashville-ben azt szorgalmazta, hogy ő kriptoelnök és Bitcoin-elnök kíván lenni, ez felkeltette a nemzetközi vezetők figyelmét. Amikor arról kérdezték, hogy Trump elnöksége alatt az Egyesült Államok tényleg létrehoz-e egy stratégiai BTC-tartalékot, Novogratz óvatos maradt. Szerinte ennek kicsi a valószínűsége. Az amerikai törvényhozási folyamatok bonyolultságára hivatkozott, hangsúlyozva, hogy amikor a kormány vagy a képviselőház lelkesedést mutathat, a szenátus gyakran visszafogottságot sürget. „Ez a szenátus szerepe” – mondta. Ráadásul a republikánusok nem rendelkeznek az ilyen kezdeményezések egyoldalú keresztülviteléhez szükséges 60 fős többséggel. Novogratz mindazonáltal elismerte, hogy az USA számára stratégiai szinten potenciális előnyökkel járhat, ha felkarolja a Bitcoint. Ez jelezné az elkötelezettséget amellett, hogy a digitalis eszközök technológiájában éllovas akar maradni az ország.

Bár nem hisz abban, hogy az amerikai dollárnak szüksége van a Bitcoin támogatására, elismerte, hogy ha létrehoznának egy stratégiai Bitcoin-tartalékot, a Bitcoin 500000 dollár felé indulna meg. Szerinte viszont ha ez rövid távon, stratégiai Bitcoin-tartalék nélkül történne meg, az hat, hét, nyolc évet fog jelenteni. Aggodalmát fejezte ki, hogy egy ilyen forgatókönyv hiperinflációt hozhatna el, ami történelmileg társadalmi instabilitáshoz vezet. A Bitcoin és az arany közötti versenyhelyzetről beszélve, Novogratz kitért a befektetési preferenciák generációs váltására. Az arany teljes piaci kapitalizációja körülbelül 16 billió dollár, mondta, ami körülbelül 800000 dollárt jelent BTC-nként, ha elérné a paritást. Novogratz, aki a jövő héten tölti be a 60. életévét, elismerte, hogy még mindig van aranya, és öregembernek nevezte magát. Rámutatott azonban, hogy a fiatalabb generációk kevésbé hajlamosak aranyba fektetni. „A negyvenéveseknek nincs aranyuk. A harmincéveseknek nincs”. Ez pedig szerinte a Bitcoin malmára hajtja a vizet.