Hány amerikai háztartás rendelkezik kriptóval?
Egy felmérés szerint tavaly az Egyesült Államokban a kriptovaluta használata gyakoribb volt azokban a háztartásokban, amelyek nem támaszkodnak teljesen a bankokra.
Az FDIC november 12-i jelentésében mintegy 60 000 háztartást vizsgált meg, és megállapította, hogy az alulbankolt háztartások 6,2%-a használ kriptót, szemben a teljes banki hozzáféréssel rendelkezők 4,8%-ával.
Az alulbankoltak azok, akiknek van bankszámlájuk, de olyan nem banki pénzügyi szolgáltatásokat is igénybe vesznek, mint a fizetésnapos hitelek és a csekkbeváltások. Tavaly az amerikai háztartások mintegy 14,2%-a, azaz körülbelül 19 millió háztartás számított alulbankoltnak.
A kriptohasználat gyakoribb volt a magasabb iskolai végzettségűek, a fiatalabb háztartások, az ázsiai és fehér háztartások, valamint a munkaképes korú háztartások körében is.
A jelentés némi jövedelmi különbséget mutatott ki: az évi 75 000 dolláros vagy annál magasabb jövedelemmel rendelkező háztartások 7,3%-a használt kriptót, míg az évi 15 000 dollárnál alacsonyabb jövedelemmel rendelkező háztartásoknak mindössze 1,1%-a.
A kriptót használó háztartások túlnyomó többsége befektetésként tartotta a digitális eszközöket.
A háztartások 4,2%-a nem rendelkezik bankszámlával
A jelentés azt is kimutatta, hogy a bankkal nem rendelkező háztartásoknak csak 1,2%-a használt kriptót, míg a bankkal rendelkező háztartásoknál ez az arány 5% volt.
Az amerikai háztartások mintegy 4,2%-a, azaz körülbelül 5,6 millió háztartás 2023-ban nem rendelkezett bankszámlával, ami azt jelenti, hogy nem volt folyószámlájuk vagy megtakarítási számlájuk bankban vagy hitelszövetkezetben.
Az FDIC felmérése szerint a bankkal nem rendelkező háztartások kétharmada teljes mértékben készpénzre támaszkodik, míg egyharmaduk az előre fizetett kártyák vagy online fizetési szolgáltatások, például a PayPal, a Venmo vagy a Cash App kombinációjára támaszkodik.